Wrzesień 2023

KLOCKOWO

W świetlicy szkolnej mamy mnóstwo różnych, wielobarwnych, plastikowych i drewnianych klocków. Dzieci bardzo o nie dbają, bo uwielbiają układać z nich figury, kolaże, zamki i różne kosmiczne konstrukcje. Codziennie pod koniec zajęć klocki są starannie segregowane i układane w specjalnych pojemnikach. Co piękniejsze budowle pozostają nietknięte do następnego dnia, aby inne dzieci mogły je podziwiać. Dzięki takiej wspólnej „klockowej” zabawie lepiej i szybciej się poznajemy, uśmiechamy się częściej i razem odkrywamy inny, wymyślony, magiczny i kolorowy świat.

SPORT W ŚWIETLICY

Ciepły wrzesień sprzyja aktywności ruchowej na wolnym powietrzu. Po lekcjach dzieci chętnie korzystają z ostatnich dni lata, by pobiegać, pobawić się na zjeżdżalni i poćwiczyć na drabinkach. Teraz pojawiła się kolejna atrakcja sportowa – piłka nożna z „najprawdziwszym” panem od wf-u. Grają dziewczynki i chłopcy, razem! Nie ma fauli (no prawie), nie ma kłótni, jest wspaniała zabawa i gra fair-play. Tylko radość i zdrowa sportowa rywalizacja, a to przecież najważniejsze!

WITAJ SZKOŁO!

Wydaje się, że to początek wakacji. Jest słonecznie i bardzo gorąco. A to przecież wrzesień, rok szkolny się zaczął i dzieci znowu zasiadły w szkolnych ławkach. Jednak w świetlicy klasy świecą pustkami, bo my wolimy te ostatnie ciepłe dni spędzić na wolnym powietrzu, bawiąc się i wylegując na trawie. Chłopcy grają w piłkę nożną, a dziewczyny urządzają pikniki w cieniu drzew. W ruch poszły skakanki, gumy, rakietki I paletki. Bo przecież sport to zdrowie, a powietrza, słońca i witaminy D nigdy nie za dużo.

POZNAJEMY SIĘ 🦋

Za nami już pierwszy tydzień roku szkolnego. Powitaliśmy nowych Świetliczaków, dzieci poznały zasady panujące w szkole i w świetlicy. Pierwszaczki opowiadały o swoich wakacjach, gdzie spędziły lato, a w nawiązaniu do niego nauczyły się robić motylki z origami. Jak na pierwszy raz wyszło im to znakomicie 🙂

AUTOPORTRET

W świetlicy powitaliśmy dzieci z klas pierwszych. Dołączyły one do dwóch już istniejących grup. Klasa 2a oraz 1b tworzą grupę 2, natomiast klasa 2b i 1a grupę 1. Dzieci bardzo szybko znalazły nić porozumienia, zintegrowały się i chętnie bawią się razem. Kilka dni temu narysowały autoportrety, a swoje dzieła umieściły na gazetce klasowej. To pierwsze prace plastyczne w tym roku szkolnym. Miejmy nadzieję, że wena twórcza ich nie opuści i ujawnią swoje talenty jeszcze nie raz.