W naszej Szkole od wielu lat działa wolontariat. Zgodnie ze słowami Mahatmy Gandhiego „Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie”, chcemy zmieniać świat, zaczynając od siebie, dzieląc się z innymi swoim czasem, otwartością i chęcią pomocy.  

Na terenie Szkoły działa Misyjne Koło Wolontariatu, do którego należą uczniowie młodszych i starszych klas. Uczestniczą oni w cotygodniowych zajęciach poszerzających ich horyzonty, uczących empatii i pomagających dostrzec do tych najbardziej potrzebujących. Opiekunem koła jest p. Honorata Dzida.

Wolontariat to jednanie tylko działalność Koła Misyjnego. Staramy się zaangażować całą Społeczność Szkolną, by robić dla nich coś dobrego. 

Do takich wspólnych inicjatyw należy pieczenie w domach przez uczniów wraz z Rodzicami pierników, przyozdabianie ich na lekcji wychowawczej, a potem rozprowadzanie. Całość uzbieranej kwoty co roku jest przekazywana na inny konkretny cel jak np. pomoc dzieciom w Syrii i Libanie, wsparcie dla Hospicjum Palium, pomoc Indianom Guarani oraz innym krajom misyjnym.  

Na terenie szkoły odbywają się też liczne zbiórki charytatywne. Bardzo dużą popularnością cieszą również akcje przygotowywania kartek i ozdób świątecznych dla Pacjentów Szpitala im. Przemienia Pańskiego oraz kolędowanie.