Styczeń 2024

Zima

Dzieci uwielbiają tę porę roku. Oczywiście pod warunkiem, że pada śnieg. Wtedy można ulepić bałwana lub porzucać się śnieżkami. Ale co zrobić, gdy śniegu jak na lekarstwo? Można go narysować lub namalować, w oczekiwaniu na dzień, w którym znowu pojawi się zima. Tym razem uczniowie wykonali piękne, kolorowe pejzaże zimowe techniką wycinanek. Płatki śniegu wyczarowały, wykorzystując białą farbę i własne palce, zamiast pędzla. Kto powiedział, że zima musi być biała? Kolorowe choinki i niebo wyglądają bajkowo i radośnie!

Dzień Babci i Dzień Dziadka

Do tego ważnego i pięknego święta dzieci przygotowywały się kilka dni. Najpierw uczniowie wykonali rysunki z wizerunkami dziadków i babć. Wszystkie prace znalazły się na gazetce w sali świetlicowej. Następnym wyzwaniem było zaprojektowanie i ozdobienie laurek. Zabrało to sporo czasu, ponieważ niektórzy mieli do wykonania 5 a nawet 6 laurek. Przecież prababcia i pradziadek to również dziadkowie. Na koniec dzieci przystąpiły do lepienia figurek z plasteliny. I tak na poniższych zdjęciach możemy podziwiać dziadka Jurę i dziadka Pawła, babcię Halinę, Tanię, Grażynkę, Iwonkę, Anię, Beatę, Krysię oraz Basię.
Własnoręcznie wykonane prace na pewno sprawią wielką radość obdarowanym.
Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy zdrowia i samych pogodnych dni!

Szkolny bal karnawałowy

We wtorek po południu odbył się bal karnawałowy dla dzieci z klas 1-3. I nie był to jakiś malutki balik, a prawdziwa dyskoteka z dobrą muzyką, konkursami i serpentynami. W związku z tym, w świetlicy szkolnej pół dnia panowała „przedbalowa” gorączka. Po obiedzie, i chwili wytchnienia dla zawiązania sadełka, rozpoczęły się przygotowania. Dzieci zamieniły szkolne, codzienne ubrania na piękne kreacje księżniczek i wróżek oraz stroje superbohaterów, a także innych postaci z bajek i filmów. Dziewczyny chętnie zapozowały do zdjęć, chłopcy również. Postanowiliśmy zaprezentować te urocze fotki, bo radość, uśmiech i dobra zabawa zawsze warte są uwiecznienia.

Pejzaż górski – malowanie akwarelami

Zajęcia plastyczne w świetlicy w dalszym ciągu cieszą się dużym zainteresowaniem. Tym razem można było poznać tajniki malowania akwarelami. Wykonanie pejzażu farbami wcale nie jest łatwe, dlatego Pani Dagmara uczy dzieci profesjonalnego podejścia do tematu. Gotowe prace są dowodem na to, że dzieci uważnie słuchają fachowych wskazówek i rad. Obrazki z górami w tle są piękne i starannie wykonane. Na poniższych zdjęciach, autorki z uśmiechami na twarzach dumnie prezentują swoje dzieła.

Bałwanki z recyklingu

Już po świętach i po zabawach sylwestrowych, a kalendarzowa zima dopiero co się zaczęła. Śniegu jak na lekarstwo, nie można porzucać się śnieżkami, nie wspominając o ulepieniu bałwana. Można za to wykonać bałwanka z materiałów z recyclingu, konkretnie z szarych rolek po papierze toaletowym lub ręcznikach kuchennych. Wystarczy mieć  jeszcze białe kartki, ścinki kolorowego papieru, nożyczki i klej. Trzeba dodać trochę twórczej pracy i tak oto powstają niezwykle urocze i jedyne w swoim rodzaju bałwanki. Opatulone szalikami, z szelmowskim uśmiechem i czarnymi guzikami na brzuchu stoją sobie na półce w świetlicowej sali.