Za nami czas rekolekcji. Ich uczestnicy mogli poznać osoby, które zgodnie z tematem są „Boskim smsem” dla innych ludzi, wśród których żyją i tam gdzie są posłani.
I tak gościliśmy Panią Annę Walkowiak, która dzieliła się z nami tym, w jaki sposób działa na rzecz tych najuboższych i jak wspiera misjonarzy w ich niełatwej misji pomagania innym w krajach Trzeciego Świata.
Natomiqst pani Alicja, która jako jedna z pierwszych misjonarek świeckich wyjechała na misję do wiosek pigmejskich, opowiedziała nam o tym, że już od czwartej klasy szkoły podstawowej, słysząc o trudnej sytuacji swoich rówieśników pigmejskichw Kamerunie, poczuła powołanie do bycia pielęgniarką właśnie w tamtych rejonach. Jej relacje o tym, jak piękne serca mają te dzieci i jak są wdzięczne za to, co mają, wywarła na słuchających wielkie wrażenie.
Pani Sandra i pani Barbara opowiadały o Bożej Miłości, której doświadczyły na „własnej skórze „. Pani Elżbieta Ziemniczak opowiedziała o swojej pasji pisania ikon (i nie tylko) oraz m.in. o tym, jak ważna jest modlitwa w codziennym życiu, w którym jesteśmy bardzo zabiegani i mamy mnóstwo różnych spraw do wykonania.
Najważniejszym i kulminacyjnym punktem rekolekcji była Msza Święta, która została podzielona na dwie tury, najpierw dla młodszych potem dla starszych uczniów.