Przygotowania do świąt w klasie 1a

W tym roku szkolnym wszystkie przygotowania świąteczne przeniosły się do naszych domów. Pierwszaki dzielnie piekły pierniczki, wykonywały ozdoby świąteczne i choinkowe. Dzieci opowiadały, w jakich przygotowaniach do świąt biorą udział. Nie mogąc się spotkać, chętnie dzieliły się swoimi przeżyciami podczas zajęć i przysyłały zdjęcia, np. świątecznych wypieków.  

Pierwszaki zrobiły też łańcuch choinkowy. Nie mógł on być połączony i powieszony na wspólnej choince, więc dzieci przysyłały zdjęcia i pisały, ile oczek łańcucha udało się skleić. Cała klasa wykonała łańcuch o długości 596 oczek. Najwięcej oczek skleiły następujące dzieci:

 • Zosia Kołodziej – 116 
 • Łucja Humiennik – 85 
 • Matylda Cempel – 91  
 • Jan Cellary – 80 
 • Zosia Golasińska – 62  
 • Benjamin Pasternak – 60 
 • Kamila Sitek – 24  
 • p.Basia – 23 
 • Daria Pantoł – 19 
 • Marysia Maćkowiak – 18 
 • Tomek Geremek – 18 

Były jeszcze inne łańcuchy, więc udało nam się stworzyć wspólną pracę, pomimo tego, że jesteśmy teraz w domach, osobno. Ten łańcuch nas połączył