Od wielu już lat w naszej szkole każdy uczeń może  rozwijać swoje zainteresowania, zamiłowania, umiejętności i talent muzyczny. W 2000 roku po raz pierwszy uczniowie „Trójki” poznali nowy (choć znany od Średniowiecza) instrument dęty FLAŻOLET, inaczej nazywając FLECIK POLSKI. Jest to metalowa rurka z ustnikiem i sześcioma otworami. Wystarczy odpowiednio, delikatnie dmuchać (a raczej mówić „tu, tu”) i po paru minutach grasz pierwszą melodię „Marysia ma małego baranka”. Na tym instrumencie nauczyło się grać bardzo wielu uczniów. Tegoroczny zespół flażoletowy, to grupa 21 uczniów z kl. 2 a, b; 3 a, b; 4 b i 7 c. Bez względu na to, czy spotykamy się „w realu”, czy „on-line” gramy, śpiewamy, bawimy się muzyką. Szczególnie w obecnej sytuacji, granie jest dla nas świetną rozrywką i możliwością kontaktu. Nie przeszkodzi nam w muzycznych spotkaniach pogoda, wirusy, a nawet sąsiedzi. Gramy melodie popularne, ludowe, średniowieczne i współczesne, okazjonalne, a nawet utwory Chopina i Vivaldiego. W zależności od okoliczności lubimy „stroić się” lub „stroić swój flażolecik”.  Bardzo często bierzemy także udział w szkolnych uroczystościach np. w Drzwiach Otwartych, koncertach z okazji Dnia patrona lub Dnia nauczyciela. Muzykowanie to jest to co bardzo lubimy!