Wielkanoc

Niedługo święta. Zajączki wielkanocne, pisanki i kraszanki to najważniejsze elementy dekoracyjne w wystroju naszych domów. W tym roku w szkole, na wielką skalę sadzi się rzeżuchę, jako ozdobę i przysmak na świąteczny stół. W świetlicy również. W związku z tym, dzieci najpierw namalowały prześliczne domki, następnie domki zostały zalaminowane, a na końcu przymocowane do pojemnika z wysianą rzeżuchą. Domki z „trawniczkiem” będą gotowe za kilka dni, ale już robią wrażenie. Na pewno spodobają się wszystkim domownikom.

Z resztek laminowanej folii dzieci wykonały okrągłe breloczki i kolorowe zakładki do książek. To w duchu dbałości o środowisko i w myśl zasady, że nie wszystko musi lądować w koszu, a może być wykorzystane ponownie.
Życzymy Wam wszystkim Wesołych Świąt!!!

Wiosna w świetlicy

Kolorowe kwiaty na oknach i pięknej „ołówkowej” boazerii, malowane kwietne łąki na tablicy w holu szkoły cieszą oko i wprowadzają wiosenny, radosny nastrój. Dzieci przygotowały ozdoby na gazetki klasowe. Barwne ptaszki są zapowiedzią nadchodzących ciepłych i słonecznych dni. Zakwitła już kliwia pomarańczowa, wczoraj pojawił się pierwszy kwiatek.

Witamy cię WIOSNO z otwartymi ramionami!

Warsztaty plastyczne

Chcemy zaprezentować prace plastyczne dzieci uczęszczających na zajęcia prowadzone przez p. Dagmarę. Tematem ostatnich warsztatów była wiosna i jej kolorowe, wesołe oblicze. Można podziwiać ciekawe akwarele i papierowe tonda przyozdobione wycinanymi kwiatami. Na zdjęciach widać, że twórczej pracy zawsze towarzyszy miła i sympatyczna atmosfera. Dowodem na to są uśmiechy na twarzach dzieci i duma z prezentowanych dzieł.

Moje hobby, moja pasja – rękodzieło

Hania jest uczennicą klasy trzeciej a. Jej wielką pasją jest rękodzieło, a konkretnie tworzenie biżuterii z koralików. Pierwszy raz zetknęła się z tą dziedziną sztuki rękodzielniczej na zajęciach prowadzonych w świetlicy szkolnej. Wtedy poznała podstawowe techniki szycia koralikami. Bardzo jej się te warsztaty spodobały. Pilnie uczyła się coraz to nowych wzorów. W niedługim czasie opanowała tę trudną sztukę i teraz w każdej wolnej chwili tworzy biżuterię dla siebie i dla swoich bliskich. Bransoletki, pierścionki, kolczyki czy zawieszki, które wykonuje, wzbudzają zachwyt u koleżanek i nauczycieli. Hania stałe doskonali swój warsztat, eksperymentuje z nowymi akcesoriami służącymi do wyrobu biżuterii ( igła, krosno).  Prezentacja Hani była bardzo interesująca, zwłaszcza dziewczyny były pod wrażeniem jej talentu.Na zdjęciach jest ukazana tylko próbka jej  wielkich możliwości.

„Agatka”

Zbliża się wiosna, więc nasz świetlicowy karmnik przeżywa prawdziwe oblężenie. Sikorki, wróble, sroki i kosy uwielbiają ziarenka słonecznika. Ale nie tylko one je zajadają. Codziennie rano lub w samo południe przybiega do nas wiewiórka, której dzieci nadały imię Agatka. Już się do nas przyzwyczaiła, bo nie ucieka, gdy dzieci z bardzo bliska ją obserwują. Zabiera orzechy, które specjalnie dla niej przygotowujemy, zakopuje je w ziemi i starannie przysypuje liśćmi. Potem wraca i „wcina” ziarenka. Na koniec daje pokaz ekwilibrystyki na kratach okiennych. Dzieci mają prawdziwe widowisko. Trudno przecenić korzyści, jakie z tych obserwacji wynikają. Wszyscy możemy śledzić zachowania zwierząt w zależności od pór roku i pory dnia. Jednocześnie uczymy się szacunku dla świata przyrody, a także doceniamy jego piękno.

Dzień Kobiet

8 marca to dzień, w którym składamy życzenia wszystkim KOBIETOM! Z tej okazji uczniowie klas pierwszych i drugich przygotowali drobne upominki. To puzzle, własnoręcznie wykonane. Najpierw namalowane, potem wycięte, a na końcu pięknie zapakowane. Z pewnością wszystkim obdarowanym sprawią radość, umilą czas, a dodatkowo zapewnią chwilę dobrej zabawy.

Wszystkim PANIOM, dużym i małym, życzymy dobrego humoru oraz uśmiechu i słońca na co dzień!

Konkurs „Która jest godzina?”

Kilka dni temu w świetlicy szkolnej odbył się bardzo ciekawy konkurs. Zadaniem uczestników było prawidłowe odczytanie czasu z zegara analogowego. Dzieci wcześniej poznały budowę zegara (części składowe tarczy zegarowej) i podstawowe jednostki czasu. Codziennie sumiennie ćwiczyły, odczytując godziny i minuty z naszego świetlicowego, ściennego zegara. Nie była to prosta sprawa, a wręcz „wiedza tajemna”. Tylko niektórzy uczniowie opanowali tę trudną sztukę. I właśnie oni postanowili wziąć udział w konkursie – „Która jest godzina?”

Pierwsze miejsce zajął Franek Woźniak z klasy 2a. Był bezkonkurencyjny, bo potrafił szybko i bezbłędnie podać godzinę na kilka różnych sposobów. Dzieci nagrodziły Franusia gromkimi brawami. Drugie miejsce zajął Karim Bedada, również z klasy 2a. Trzecie miejsce zajęła Iga Kowalczewska z klasy 1b, czwarte Emilka Grabańska z 2a, a piąte Kasia Kopeć, także z klasy 2a.
Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie otrzymały nagrody, Franek fantastyczny „szpiegowski” długopis, a pozostałe dzieci kolorowe breloczki.
Jesteśmy pewni, że wszyscy uczniowie naszej świetlicy już niebawem dołączą do tej grupy. Grupy znawców zegara analogowego!!!