W świecie koloru i bajki
Nasze ukochane zwierzęta domowe (również dzikie), ulubione postacie z bajek i filmów, wszystko to może być głównym tematem prac plastycznych. Dzieci starsze i młodsze uwielbiają rysować i w każdej wolnej chwili proszą o kartki i kredki. Tym razem wykonały przepiękne, kolorowe obrazki z wizerunkami swoich milusińskich oraz bohaterów znanych bajek. Prawie wszystkie prace trafiły oczywiście na tablicę w holu szkoły. Stanowią wspaniałą dekorację, cieszą oczy i powodują, że nawet pochmurny dzień staje się radośniejszy.
Hokus pokus, czary mary
Przez trzy dni w świetlicy szkolnej królowała magia. Bo jak nazwać to, co działo się z rysunkami wykonanymi przez dzieci? Nagle zwyczajny obrazek zamieniał się w przestrzenną, wielobarwną kulę. Bezcenna była radość, zachwyt i nutka niedowierzania na twarzach dzieci. Wszyscy chcieli mieć to niezwykłe, zaczarowane zdjęcie. Pani miała pełne ręce roboty, bo każda fotografia musiała być wyjątkowa!
Zajęcia plastyczne z p. Dagmarą
Raz w tygodniu dzieci ze świetlicy szkolnej mogą uczestniczyć w arcyciekawych zajęciach prowadzonych przez panią Dagmarę Nawrocką. Pani Dagmara uczy plastyki w starszych klasach. Młodsi, zdolni uczniowie mają okazję poznać tajniki powstawania rysunku. Uczą się jak „krok po kroku” prawidłowo naszkicować np. oko lub twarz. Na zdjęciach poniżej dzieci zaprezentowały tonda z egzotycznym pejzażem, narysowane ołówkiem. To piękne prace, wymagające wyobraźni, precyzji i pewnej ręki. Jak to dobrze, że młodsze dzieci już teraz mogą wkroczyć w świat sztuki pod czujnym okiem mistrza.
Gniotki
Narodowe Święto Niepodległości
W świetlicy szkolnej, na to ważne dla nas wszystkich święto, dzieci przygotowują się z wielką radością i zaangażowaniem. Jak co roku na 11 listopada przygotowują biało-czerwone kotyliony. Nie jest łatwo namalować orła, więc tylko niektórzy podjęli się tego zadania i spróbowali swoich sił w ozdobieniu rozetki jego wizerunkiem. Reszta dzieci miała inny pomysł na wykonanie kotylionów. Jedni wycięli je nożyczkami z papieru, inni po prostu narysowali kredkami. Ważna była kreatywność i staranne wykonanie. Gotowe prace umieszczone zostały na tablicy w holu szkoły. Stanowią one wspaniałą dekorację na Święto Niepodległości, a ponadto są wyrazem prawdziwego dziecięcego patriotyzmu.
Karmnik
Zamontowaliśmy karmnik przy sali, której okna wychodzą na zachodnią stronę. Nie dość, że dzieci mają piękne widoki, to mają również okazję obcować z przyrodą i to na wyciągnięcie ręki. Panie codziennie rano sypią ptakom ziarenka i zawieszają kulki ze słoniny. Niektóre dzieci przynoszą do szkoły pokarm dla skrzydlatych przyjaciół. Przed oknami wcześniej pojawiał się zając, teraz po kratach buszuje wiewiórka, która ochoczo wyjada ziarenka ptakom. Trzeba zacząć przynosić dla niej orzechy.