Grudzień 2023

Worki z prezentami

Do świetlicy szkolnej trafiły dwa wielkie worki z podarkami. To prezent dla wszystkich dzieci, które uczęszczają do świetlicy. W czwartek odbyło się oficjalne otwarcie obu wypchanych worów. Ten miły moment zaszczyciły swoją obecnością pani dyrektor Beata Owczarzak i pani wicedyrektor Beata Dębska.

Od dziś na półkach dodatkowo pojawiło się wiele ciekawych gier planszowych. Szachy, karty Uno, układanki, to tylko niektóre z nich. Dzieci były zachwycone i od razu zaczęły zaznajamiać się z zasadami wszystkich nowych planszówek. Taka wspólna zabawa jest nie do przecenienia. To relaks i wytchnienie, ale też rozwijanie umiejętności i zainteresowań, integracja dzieci z różnych grup wiekowych, a poza tym fajnie spędzony czas w miłym towarzystwie. Bardzo dziękujemy „Gwiazdorowi” za taki wspaniały prezent.

Ozdoby świąteczne

Ostatnie dni wypełnione były przyjemną, kreatywną pracą. Farby, pędzle, kredki i plastikowe koraliki poszły w ruch. Dzieci zamieniły zwykłe drewniane zawieszki na urocze, kolorowe, mniej lub bardziej błyszczące ozdóbki. Drewniane „bombki” trafią do domów dzieci. Będą niezwykłą, samodzielnie wykonaną dekoracją świątecznego drzewka. Być może staną się kiedyś bardzo cenną rodzinną pamiątką. Postanowiliśmy zaprezentować wszystkie prace dzieci, bo cieszą oko i wprowadzają radosny, bożonarodzeniowy nastrój.

Święta w świetlicy

Chcemy zaprezentować naszą świetlicę, piękną, przystrojoną, świąteczną. Wszystkie sale są przygotowane, klocki ładnie ułożone w kształt choinek, tablice obwieszone pracami plastycznymi dzieci. Okna w salach zdobią wycinankowe gwiazdki i bombki. A co najważniejsze, w centralnym punkcie stoi choinka. Uczniowie sami wykonali papierowe łańcuchy i zawieszki. Miło zrobić sobie zdjęcie z kolegami i koleżankami z klasy z naszą świetlicową choinką w tle.

Wyniki konkursu „Święty Mikołaj”

Wszystkie prace konkursowe (jak zawsze) były pod każdym względem wyjątkowe! Piękne, pomysłowe i starannie wykonane.Trudno było wyłonić zdecydowanego zwycięzcę. Członkowie jury posiłkowali się opiniami pozostałych uczniów i ostatecznie zdecydowali:

1 miejsca
– Maja Kozłowska
– Wojciech Łojewski
2 miejsca
– Laura Czerwińska
– Lena Maciejewska
– Joanna Strychalska
– Alicja Wesołek
3 miejsca
– Jan Jarzembowski
– Katarzyna Kopeć
– Nadia Bzdęga
– Eva Gorelchik
– Jowita Karasińska
Wszyscy laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody, a także słodycze. Bardzo, bardzo gratulujemy!!!

Konkurs plastyczny „Święty Mikołaj”

W świetlicy szkolnej ponownie ogłoszony został konkurs, tym razem na wykonanie przestrzennego wizerunku gwiazdora. Chętnych do wzięcia udziału w tym dziele nie brakowało. Dzieci miały ponad dwa tygodnie na przemyślenie projektu i wykonanie go własnymi rękami. Jak zwykle uczniowie nie zawiedli i przynieśli piękne prace w biało-czerwonej kolorystyce. Do ich stworzenia wykorzystali przede wszystkim materiały z odzysku: plastikowe butelki, stare ubrania, tekturki po papierze toaletowym, kartony i inne. Hitem i niespotykanym pomysłem było dodanie do masy solnej przyprawy do pierników. Pachniała cała sala, a wszystkim ślinka ciekła na samą myśl o świątecznych pierniczkach. Mikołaje można było podziwiać w jednej z sal świetlicowych do czasu, aż jury konkursowe zdecyduje, kto zwyciężył.

Galeria zdjęć prezentuje wszystkie przyniesione przez dzieci prace.

Świetlicowe zakupy

Panie ze świetlicy regularnie i z wielką przyjemnością jadą na zakupy. Albo też z uwagą przeglądają oferty sklepów internetowych i zamawiają dziesiątki produktów. Za comiesięczne wpłaty, dokonywane przez rodziców, kupują wszystko to, co potrzebne dzieciom do realizowania twórczych pomysłów, szlifowania nabytych umiejętności, a także rozwijania pasji i pielęgnowania talentów. Papier do rysowania, kredki, pisaki, plasteliny, modeliny, kleje, nożyczki i cała masa innych rzeczy w świetlicy być musi. Wszystkie nagrody w konkursach organizowanych w świetlicy również „sponsorowane” są ze składek rodzicielskich. Tym razem kartony z zakupami wypełnione były złotem, srebrem i brokatem, bo nadszedł czas robienia pięknych świątecznych dekoracji. W nadchodzących dniach dzieci zajmą się tworzeniem bombek z kolorowego papieru, gwiazdek z kartonu i łańcuchów długich na dwa kilometry. Własnoręcznie wykonane ozdoby będą upiększały świetlicowe sale i rodzinne domy. Bo przecież święta tuż, tuż…

Kartki świąteczne dla Kombatantów

Każdego roku początek grudnia to ważny czas dla dzieci ze świetlicy szkolnej. W tym czasie przygotowują oni kartki świąteczne dla Związku Kombatantów RP i BWP Koło – Rataje, którego zaszczytną funkcję prezesa pełni pani Urszula Pawlak. Pani Urszula przez wiele lat była nauczycielem w naszej szkole, a po przejściu na emeryturę długi czas prowadziła arcyciekawe pozalekcyjne zajęcia nauki gry na flażoletach. Na jej prośbę dzieci wykonały dla kombatantów urocze wyklejanki. Włożyły w to całe serce i szeroki wachlarz umiejętności.
Uczniowie są bardzo dumni z tego, że mogą dołożyć małą cegiełkę do uprzyjemnienia świątecznego czasu, a co najważniejsze dać wyraz pamięci i szacunku ludziom, którzy walczyli o nasz kraj.