W niedzielę 26 lutego dziewczęta z Naszej szkoły wzięły udział w lidze unihokeja rocznik 2010 i młodsze, który był rozegrany w Zielonej Górze. Po czterech emocjonujących meczach zajęły pierwsze miejsce i awansowały do półfinałów, które będą rozegrane w połowie kwietnia. Z Naszej szkoły zaszczyt gry na najwyższym poziomie unihokeja w Wielkopolsce miały : Shadia Bedada uczennica klasy 5 A, Milana Demchenko uczennica klasy 5A i Lena Rolska uczennica klasy 4A. Miała wziąć udział również Zosia Glac z klasy 5 A ale kontuzja uniemożliwiła jej udział w zawodach.

Dziewczyny  miały możliwość gry gdyż w Naszej szkole zdobyły na tyle duże umiejętności aby mogły grać w na najwyższym poziomie w swojej kategorii wiekowej u boku dziewczyn grających w UKS Salezjanie. Tak przebiega współpraca, że zawodnicy , którzy cierpliwe i systematycznie uczęszczają na zajęcia do mnie mają możliwość gry w lidze unihokejowej, a w przyszłości mogą również po zakończeniu szkoły podstawowej kontynuować treningi w Zespole Szkół Salezjańskich w Poznaniu będąc już w liceum. Dlatego jak ktoś myśli o sukcesach sportowych związanych z unihokejem to zachęcam wszystkich uczniów już od drugiej klasy na zajęcia sportowe.

Sebastian Pięta