Grudzień 2021

Świąteczne prace uczniów

W ramach zajęć świetlicy szkolnej odbywa się nauka haftu krzyżykowego dla wszystkich chętnych. Wiele uczennic z wielką energią rozpoczęło swoją przygodę z kanwą i igłą. W trakcie nauki ujawniło się kilka talentów hafciarskich. Viktoria Z. z klasy szóstej A, Shadia Bedada z klasy czwartej A, Valeriia P. z klasy pierwszej P oraz Oliwia Ł. i Aleksandra S. z klasy pierwszej B wykonały swoje pierwsze prace z dużą precyzją i starannością. Ich piękne dzieła w świątecznym anturażu zostały wyeksponowane na gazetce świetlicowej w holu szkoły.

Wielki udział w strojeniu szkoły na święta mieli także chłopcy. Najwięcej misternych papierowych śnieżynek zdobiących szkolne okna wykonał Aleksey S. z klasy pierwszej P. Do wycinania dołączył także Gabriel G. z klasy pierwszej B. Niektóre z wycinanek to dzieła dziewczynek z klasy pierwszej B. Piękne śnieżynki można podziwiać m.in. w holu szkoły.
Za zaangażowanie i ogromny wkład pracy wszystkim tym uczniom BARDZO DZIĘKUJEMY

Święta, święta…

Przygotowania do świąt trwały od początku grudnia. Dzieci wykonały „kilometry” łańcuchów na choinki w świetlicy i holu szkoły. Samodzielnie wycięły i poskładały ozdoby techniką origami. Wianki z drucików kreatywnych, gwiazdki z drewnianych patyczków, papierowe sopelki i gwiazdy origami zawisły nie tylko na choince świetlicowej. Część z tych ozdób upiększy drzewka w domach dzieci. Od pierwszego dnia grudnia odbywało się również losowanie słodkości wg naszego świetlicowego kalendarza (samochodu) adwentowego. Zachwycające gazetki okolicznościowe w obu klasach powstały dzięki rysunkom, malunkom i wycinankom nie tylko pierwszoklasistów.

Zaangażowanie wszystkich! dzieci sprawiło, że atmosfera świąteczna w naszej świetlicy była wyjątkowa, magiczna, kolorowa, „smaczna” i radosna!!!

Wszystkim życzymy
WESOŁYCH ŚWIĄT!

Wkrótce zima

Kalendarzowa zima już za progiem. W obu salach świetlicy szkolnej gazetki gotowe. Są tak urocze, że trudno przejść obok nich obojętnie. Dzieci ze wszystkich grup świetlicowych ochoczo włączyły się w ich przygotowanie. Mamy nadzieję, że zima za oknem będzie równie piękna, a przede wszystkim biała i mroźna.

Pierwszy śnieg

Nie był to lekki puch, ale dzięki temu można było ulepić sporego bałwana. Dzieci nie mogły się doczekać, kiedy wyjdą na swój ulubiony szkolny plac zabaw. Lepiej dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia jest biegać po śniegu i rzucać się śnieżkami. Oby tej zimy śnieg nie topniał wcale!

KONKURS OZDOBA BOŻONARODZENIOWA!

Zapraszamy Dzieci do udziału w konkursie plastycznym pt. „Ozdoba bożonarodzeniowa” ( np. bombki, aniołki, choinki, aniołki, itp.). Praca może być wykonana dowolną techniką. Przy ocenie pracy brane będą pod uwagę pomysłowość, estetyka wykonania i samodzielność. Prace prosimy oddawać wychowawcom świetlicy do dnia 14 grudnia.

„Mikołajki” w świetlicy

Dzień św. Mikołaja jest dla dzieci szczególnie radosny. Zwłaszcza wtedy, gdy przynosi on nie tylko słodycze. W tym roku uczniowie ze świetlicy szkolnej zostali obdarowani wielkim worem (kartonem) prezentów. Pani dyrektor Beata Owczarzak i pani wicedyrektor Beata Dębska osobiście dostarczyły tę wspaniałą przesyłkę. Znalazło się w niej mnóstwo gier planszowych, szachy, zestawy małego konstruktora, karty do gry, układanki i wiele innych. Dzieci są zachwycone niespodzianką. Już korzystają z „nowości”. Ponadto obiecały, że będą dbać o podarowane przedmioty, by służyły wszystkim dzieciom jak najdłużej.