Kolędowanie dla osób chorych i starszych

25 stycznia kolędowaliśmy dla osób chorych i starszych z os. Piastowskiego podczas spotkania opłatkowego z Księdzem Proboszczem. Wszyscy bardzo chętnie włączyli się w śpiew kolęd oraz z wielką uwagą oglądali naszą kolędniczą scenkę. Każdemu wręczyliśmy także pamiątkę kolędowania. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy kolędować i sprawić, że na twarzach innych pojawił się uśmiech.

koledowanie21.18 1

Kolędowanie "od domu do domu"

17 stycznia kolędowaliśmy po domach wystawiając scenkę kolędniczą opowiadającą o trudnej sytuacji życiowej naszych rówieśników z Syrii. Byliśmy bardzo życzliwie przyjmowani w domach. Odwiedziliśmy także emerytowanych nauczycieli, którzy z nieukrywaną radością odpowiadali z chęcią na nasze pytania. My także z wielką uwagą słuchaliśmy ich opowieści. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy poprzez dzieło kolędników misyjnych pomóc naszym kolegom i koleżankom z Syrii i Libanu.

koledowanie1.18 1

Kartki i Mikołajki dla Pacjentów

W dniu 19 grudnia dwoje uczniów naszej Szkoły Seweryn i Jaś rozdawali przygotowane przez naszych uczniów podczas lekcji plastyki kartki świąteczne oraz Mikołajki wykonane podczas zajęć świetlicowych. Były także aniołki i inne ozdoby zrobione przez uczniów młodszych klas podczas lekcji. Pacjenci nie potrafili ukryć wzruszenia. Jasiu i Seweryn oprócz tego że z wielką radością wręczali podarunki to jeszcze grali na flażoletach kolędy co za każdym razem wywoływało " burzę oklasków". Przechodząc przez wszystkie oddziały Szpitala im. Przemienienia Pańskiego śpiewaliśmy także kolędy przy akompaniamencie gitary.

kartkidlapacjentow1.18 4

Kolędowanie na Oddziale Hematologii Dziecięcej

W dniu 14 grudnia kolędowaliśmy z Misyjnym Kołem Wolontariatu w Klinice Onkologii Dziecięcej. Przywieźliśmy małym Pacjentom w darze puzzle oraz piłkarzyki, które jak mamy wielką nadzieję choć na chwilę pomogą im zapomnieć o ciężkiej chorobie.

koledowanie12.17 6

koledowanie12.17 1

koledowanie12.17 2

Dzień Wolontariusza

5 grudnia obchodziliśmy w naszej Szkole Dzień Wolontariusza. Gościem specjalnym była Pani Danuta Woltosz- zastępca naczelnej pielęgniarek Szpitala Klinicznego im. Przemienienia Pańskiego. Opowiadała m.in o małych ale wielkich sercem wolontariuszach, czyli uczniach naszej Szkoły. Co roku bowiem wykonujemy kartki i ozdoby świąteczne dla Pacjentów Szpitala na święta Bożego Narodzenia oraz Wielkanoc, a także kolędujemy z Misyjnym Kołem Wolontariatu. Mogliśmy podczas prezentacji zobaczyć wszystkie te akcje na zdjęciach. Na końcu wyróżnieni zostali uczniowie, którzy podczas całego roku szkolnego angażują się w wiele dzieł będąc członkamiMisyjnego Koła Wolontariatu. Każdy z nich otrzymał identyfikator, który przypięła Pani Danuta Woltosz.

dzienwolontariusza12.17 4

dzienwolontariusza12.17 1

dzienwolontariusza12.17 2    dzienwolontariusza12.17 3

Zajączki i jajeczka dla pacjentów

Zajączki oraz gipsowe jajeczka zrobione przez uczniów naszej Szkoły z klas I-III   podczas rekolekcji zostały rozdane pacjentom Szpitala im. Przemienienia Pańskiego w Poznaniu. Sprawiły im one wiele radości. Pacjenci byli bardzo wdzięczni za to, że nasi najmłodsi pamiętali o nich podczas tegorocznych świąt.

pisankidlapacjentow3.16 1

Zabawki dotarły do Afryki

W dniu 21 września gościliśmy w naszej Szkole s.Renatę z Republiki Środkowoafrykańskiej. Założyła ona świetlicę dla około 50 najbardziej potrzebujących wsparcia sierot i dzieci z najuboższych rodzin. To właśnie dla jej podopiecznych została zorganizowana w naszej szkole we wrześniu zbiórka zabawek. Dotarły do nas bardzo radosne wiadomości poniżej umieszczamy fragment postu, który opublikowała s.Renata na facebooku:

„Kontener dotarł, dziękujemy za zabawki Szkole Podstawowej nr 3 z Poznania. Dzisiaj na zakończenie spotkania modlitwa i śpiew był bardzo donośny, na pewno dotarł przed Tron Boga. Radości było co nie miara, każda nowa rzecz to był okrzyk radości, piski, oklaski... szkoda że tego nie słyszeliście, "jak to możliwe że zabawki wydają dźwięki, pies szczeka, myszka mówi, narzędzia piszczą...". Dzisiaj kolej na lalki, dzieci z podziwem patrzą na piękne, miękkie włosy, piękne ubrania. Część zabawek razem z ubraniami dostaną na Wielkanoc w prezencie, pozdrawiamy serdecznie Was Wszystkich.”

zabawkidlaafryki2.16 6

zabawkidlaafryki2.16 5