Wspólnie z @UNICEF w szkole Podstawowej nr 3 w Poznaniu zorganizowano 6 warsztatów czytelniczych skierowanych do dzieci polskich i ukraińskich. Warsztaty podzielono na 3 grupy tematyczne : „Przez magiczne okulary Pana Hilarego” – czytelniczo-plastyczne „Rzepka i przyjaciele” – czytelniczo-teatralne  i „Świąteczne opowieści:”- z elementami origami.

W ramach warsztatów czytano wiersze i krótkie opowiadania w języku polskimi ukraińskim. Czytającymi byli starsi uczniowie z klas polskich i ukraińskich a także nauczyciele. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z twórczością największych polskich poetów ( Julian Tuwim i Jan Brzechwa) a także sprawdzić swój stopień zrozumienia treści rysując i tworząc przedstawienie teatralne. Ostatnie dwa spotkania podczas których czytano współczesne krótkie opowiadania autorów polskich i ukraińskich dotyczące zbliżających się świat Bożego Narodzenia, były inspiracją do włączenia się w akcję charytatywną robienia kartek origami dla małych i dużych pacjentów szpitala Przemienienia Pańskiego  w Poznaniu.

Wydarzenie zorganizowano przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).