Szkoła Podstawowa Nr 3 w Poznaniu brała udział konkursie języka niemieckiego „Lust auf Lesen”. Nasi uczniowie przeszli kolejno:  etap szkolny, etap rejonowy, a ostatecznie etap ogólnopolski. Ostatni etap konkursu odbył się w Warszawie i był najtrudniejszym zadaniem dla naszych uczniów, bardzo zdolnych uczniów.

Lena Śleboda i Filip Kycler – zwycięzcy z naszej szkoły, osiągnęli ogromny sukces. Zaprezentowali najwyższy poziom znajomości języka niemieckiego.

Lena Śleboda, uczennica klasy 8a, zajęła w konkursie ogólnopolskim „Lust auf Lesen” pierwsze miejsce w Polsce. Lena udowodniła, że warto uczyć się języków obcych, a znajomość języka niemieckiego jest niezwykle potrzebna.

Filip Kycler, uczeń klasy 8b, znalazł się w gronie laureatów, czyli najlepszych w Polsce. Udowodnił, że język niemiecki nie jest trudny, a jego znajomość jest bardzo przydatna.

Jesteśmy dumni z osiągnięć Leny i Filipa. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia.

Agnieszka Wdowicka