W dniu 10 maja odbył się szkolny turniej koszykówki chłopców klas 7. Do rywalizacji przystąpiła klasa 7A, 7B i 7C. Pierwszy mecz rozpoczęły klasy 7B-7C. Na potrzeby szkolne mecze były rozgrywane na 2 połowy , a nie 4 kwarty jak w meczach w oficjalnych rozgrywkach ligowych czy NBA. Po pierwszej połowie wynik 20:7 dla 7B co dawało jeszcze szansę na odrobienie zaległości w drugiej połowie meczu. Po zakończonym meczu tych klas na tablicy wynik 38:15 dla klasy 7B. Ewidentne dziury w obronie doprowadziły do zdecydowanego zwycięstwa klasy 7B. Następny mecz rozegrała znowu klas 7B i 7A. Tutaj po pierwszej połowie też prowadziła klas 7B z wynikiem 10:4. Skuteczność większa zawodników klasy 7A w obronie spowodowała , że rywalom trudniej było oddać celny rzut. Ostatecznie po drugiej połowie wynik na tablicy 24:6 dla 7B. Po tym meczu i wygranej dwa razy z rzędu 7B było już wiadomo, że klasa ta zajęła 1 miejsce. Ostatni mecz miał rozstrzygnąć , która klasa zajmie 2 miejsce. Po pierwszej połowie nie było wiadomo , która klasa ma przewagę bo wynik na tablicy 8:8. Do ostatniej sekundy ważyły się losy obu drużyn ale ostatecznie to 7A zajęła 2 miejsce wygrywając 16:14 z klasą 7C.