maj 2023

Moje hobby – muzyka

Pani Natalia pracuje w świetlicy i opiekuje się grupą starszych dzieci. Jej wielką pasją jest gra na gitarze klasycznej. Gdy była w ósmej klasie poprosiła mamę o zakup gitary. Od tego czasu pilnie ćwiczyła i uczyła się podstawowych chwytów, grze poświęcała każdą wolną chwilę. Obecnie gra w scholi dziecięcej przy parafii. Pani pokazała dzieciom instrument oraz wszystkie niezbędne utensylia, a więc kostkę do gry, stroik i kapodaster. Potem odpowiadała na pytania zadawane przez dzieci, dotyczące gry na gitarze. Zagrała i zanuciła utwór Leonarda Cohena, który dzieciom natychmiast skojarzył się z filmem o Shreku. Na końcu było najweselej, bo wszyscy mogli wziąć udział w zabawie tanecznej, a także zaśpiewać razem z panią Natalią.Czas wolny

W świetlicy szkolnej oprócz zaplanowanych zajęć jest również czas na relaks i wytchnienie. Dzieci odpoczywają, robiąc to co lubią najbardziej. Jest gra w szachy, warcaby, karty, bierki, tworzenie dzieł sztuki lub po prostu leżenie „do góry brzuchem”. Dla każdego coś miłego!

Koralikowo

Fantazja i wyobraźnia u dzieci nie mają granic. Wystarczy spojrzeć na przepiękne, cudownie kolorowe koralikowe arcydzieła, które wyszły spod ich ręki, dokładnie w dniu święta wszystkich mam. Do ostatniej chwili powstawały urocze serduszka, zakładki do książek, witrażyki, podkładki pod kubki i zawieszki.. Ta praca wymagała niezwykłej cierpliwości, wytrwałości i staranności. Nie wszyscy podołali temu zadaniu. Jednak Ci, którym się to udało, mogli z dumą wręczyć swoim mamom własnoręcznie wykonany podarunek.

Serduszko dla Mamy

Swoim Mamom wszystkie Swietliczaki z okazji Ich święta całym swoim ❤️ życzą wszystkiego co Najlepsze ! Radości, zdrowia i samych pięknych dni:)

Szycie

Egzamin ósmoklasistów trwa w SP3, a w świetlicy szkolnej praca wre.
Już od kilku dni pani koordynator świetlicy p. Grażynka i uczniowie  klas I- III poznają tajniki szycia.  Nauczycielki świetlicy nauczyły dzieci różnych ściegów, które teraz wykorzystują do szycia upominków dla mam. Materiały i praca  tak spodobała  się nauczycielkom, które miały dyżur podczas egzaminów, że same także szyły serca dla swoich
mam. taki zrobiony własnoręcznie prezent jest najlepszym upominkiem. Brawo!!!

Moje hobby – piłka nożna

Okazuje się, że wiele osób pasjonuje się futbolem i kocha ten sport. Należy do nich Karim. Od dawna śledzi prawie wszystkie mecze ligi angielskiej i hiszpańskiej. Jego ulubionymi zespołami są Liverpool F.C. i Real Madryt, a piłkarzami Mohamed Salah i Vinicius Junior. Od trzech miesięcy Karim trenuje piłkę nożną pod okiem trenera, w pobliskiej szkole podstawowej. W czasie wolnym gra w „piłkarzyki stołowe” na własnym domowym sprzęcie.

Mama Karima, specjalnie dla nas wykonała kilka zdjęć z meczu, a Karim zaprezentował się w dwóch wersjach stroju piłkarskiego.

Kolorowo, wstążeczkowo

Już od porannych godzin, świetlica tętni życiem i pomysłowymi , kolorowymi pracami dzieci🙋‍♂️🙋‍♀️🙋

Moje hobby – piłka nożna

Na tę chwilę dzieci czekały z niecierpliwością. Zawitała do nas pani wicedyrektor Beata Dębska, aby opowiedzieć o swojej wielkiej pasji. Pani Beata jest zagorzałą fanką, a jednocześnie kibicką drużyny piłkarskiej Lech Poznań. Z zapartym tchem słuchaliśmy opowieści o historii klubu „Kolejorz” i piłkarzach, o roli sportu w życiu, a także o zasadach „prawdziwego” kibicowania. Pani pokazała nam również szaliki klubowe, które  kolekcjonuje, koszulkę mistrzowską z roku 2022, piłkę z podpisami byłych piłkarzy Lecha, książkę wydaną z okazji 100-lecia klubu, a nawet kufel i klubowy plecak. Potem dzieci zasypały panią gradem pytań, związanych z jej pasją, na które z chęcią i wyczerpująco odpowiadała. Zwieńczeniem tego niezwykle interesującego spotkania było wspólne śpiewanie hymnu „Kolejorza” i oglądanie wspaniałych goli lechitów w Lidze Konferencji Europy UEFA.

Mamy nadzieję, że kiedyś spotkamy się z panią Beatą na stadionie, na którymś z meczów Lecha i z radością oddamy się wspólnemu kibicowaniu!

SZYJEMY

Od dwóch tygodni Pierwszaczki znowu bardzo chętnie szyją ściegiem za igłą, wcześniej uczyły się wyszywać na tekturce narysowany wzór. Tym razem szyliśmy Sowy 🙂

 

Moje hobby – kostka Rubika

Emilia od ponad roku namiętnie układa kostkę Rubika. Ma ich kilka rodzajów, z różną ilością kwadratów na ściance. Zamiłowanie do zmagań z kostką dzieli ze swoją siostrą oraz tatą. Cały czas doskonali technikę i szybkość układania.

Dzisiaj zaprezentowała nam swoje niezwykłe umiejętności, chętnie odpowiadała na zadane pytania, a na końcu  podjęła się zadania ułożenia kostki na czas. Dzieci chórem odliczały mijające sekundy ( przy małej kostce doliczyły do 38, przy dużej do 80). Emilka z chęcią użyczyła też swoich kostek , aby dzieci mogły spróbować ułożyć choć pół ścianki.
To była fantastyczna zabawa i prawdziwa przyjemność!

Moje hobby – rękodzieło

Prasowane koraliki to pasja Leny. Na specjalne szablony nakłada plastikowe rurki i tworzy z nich różne wzory. Potem jej mama przykłada do układanki żelazko i cała praca zamienia się w urocze przedmioty użytkowe np. w podkładki pod kubki lub po prostu ozdóbki, które można komuś sprezentować. Lena przyniosła tylko niewielką część swojej kolekcji, a także koraliki i szablony. Dodatkowo zaprezentowała dwa piękne obrazy, bo w wolnym czasie również chętnie maluje farbami.

Wydaje nam się, że kilka osób złapało od Leny „koralikowego” bakcyla 😊

 

Moje hobby – malarstwo

Alicja uwielbia malować. Najczęściej tworzy dzieła abstrakcyjne. Inspiracją potrafi być dla niej nawet rozbity talerz. Maluje nie tylko pędzlem, wykorzystuje nieoczywiste przedmioty , takie jak łańcuszek czy balonik. Przy malowaniu niekiedy składa papier dla uzyskania efektu symetrii. Cały czas eksperymentuje, bo sprawia jej to ogromną przyjemność.

Ala zaprezentowała swoje prace oraz opowiedziała, skąd czerpała pomysły. Przyniosła również wykonane przez siebie „łapacze snów”. Dzieci słuchały i oglądały z wielkim zainteresowaniem.
Wszyscy byliśmy pod wrażeniem jej talentu i kreatywności 😊