Grudzień 2022

        WESOŁYCH ŚWIĄT
Życzymy naszym Uczniom i ich Rodzicom Wesołych Świąt:)
Dzieci otrzymały drewniane choineczki do zawieszenia w swoich domach, które miały   ozdobić wg. własnego pomysłu, teraz  wyglądają uroczo:)

 

KARTKI ŚWIĄTECZNE
Również w tym roku dzieci ze świetlicy szkolnej przygotowały przepiękne, kolorowe, starannie wykonane kartki świąteczne. Pani Urszula Pawlak przekaże je członkom Związku Kombatantów RP i WP KOŁO RATAJE.  Mamy nadzieję, że sprawią one radość i spowodują, że tegoroczne święta będą jeszcze piękniejsze.
ORIGAMI
I znowu origami, mimo, że nie jest takie proste dzieci bardzo lubią tę technikę plastyczną, a przez jej wykonywanie rozwijają myślenie twórcze i konstrukcyjne. Tym razem choineczki i renifery:)
BOMBKI
Pierwszaczki wykonały śliczne bombki na naszą świetlicowa choinkę. Zrobiły je z patyczków drewnianych i drucików kreatywnych, wyszły im  bardzo ładnie:)
MIKOŁAJKI
 6 grudnia w świetlicy szkolnej odbyły się Mikołajki. W ramach świętowania dzieci poznały opowieści Mikołajkowe  i narysowały portret św. Mikołaja. Wspólnie słuchano i śpiewano piosenki świąteczne oraz był słodki poczęstunek.
KONKURS PLASTYCZNY- ŚWIĄTECZNE ANIOŁY 🙂
Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie na wykonanie  Świątecznego Anioła. Ma to być praca przestrzenna, aniołki wiszące lub stojące, wykonane techniką dowolną np. papier, tektura,  masa solna ( lub inna ) , plastik, tkanina, drewno, itp. Liczy się pomysłowość,  staranność i samodzielność. Prace można oddawać do 16 grudnia.
Zapraszamy do udziału:)

ORIGAMI

Nasze Pierwszaki Świetliczaki polubiły zajęcia z origami przestrzennego, tym razem wykonały kotka 🙂