Czerwiec 2023

Moje hobby – piłka nożna

Do tej pory pasję do sportu prezentowali wyłącznie chłopcy. Dziś w świetlicy swoje wielkie umiejętności i osiągnięcia zaprezentowała nasza najlepsza szkolna piłkarka – Lena – uczennica klasy czwartej. Specjalnie dla nas przygotowała prezentację na piśmie. Oto ona:

„Moja pasja to piłka nożna. Mam treningi pięć razy w tygodniu, w dodatku turnieje w weekendy. Na treningi chodzę już pięć lat. Trenuję z rocznikiem o rok starszym i o rok młodszym. Mam dużo kolegów z drużyny i jedną koleżankę. Jesteśmy tylko dwie dziewczyny. Trener nie tylko przekazuje nam, jak grać, ale też jak kiwać, jak grać zespołowo i zasady fair – play. Lubię grać w piłkę, lubię strzelać gole i lubię wygrywać. Mam nadzieję, że niedługo zagram z dziewczynami z „Warty” Poznań”.
Dodamy, że jej idolami są Kylian Mbappe i Robert Lewandowski, a ulubionym klubem FC Barcelona. Lena gra w ataku i jest kapitanem drużyny.
Dzieci, z otwartymi ustami z zachwytu, podziwiały różne sztuczki techniczne, nagrodziły pokaz gromkimi brawami, zadały szereg pytań, a na koniec poprosiły Lenę o autograf. Bo nasza Lena (na pewno!!!) w tym sporcie osiągnie kiedyś wielki sukces.

<

Kolorowy zawrót głowy

Świetlicę opanowało koralikowe szaleństwo! Ostatnie dni roku szkolnego to czas tworzenia obrazków jak z bajki. Z czego? A jakże, z plastikowych rurek. Wyobraźnia dzieci nie zna granic. Powstają istne cuda: zawieszki, breloczki, witrażyki, podkładki, a także urocza biżuteria, w sam raz na nadchodzące wakacje. Kolekcja zapiera dech w piersiach, tym bardziej, że nie jest to wcale łatwa sztuka. Wymaga staranności, cierpliwości i kreatywności. Jednak w naszej świetlicy utalentowanych dzieci jest mnóstwo, a wspólne spędzanie czasu wolnego, w miłej i sympatycznej atmosferze, sprzyja odkrywaniu coraz to nowych talentów.

Tkanie z gumek

Spora grupka dziewczynek z naszej świetlicy zajęła się tkaniem biżuterii z kolorowych gumek. Zosia i Julka z trzeciej klasy są już biegłe w tej sztuce, więc tym razem wystąpiły w roli instruktorek. Chętnie i z wielką cierpliwością uczyły podstaw „gumkowego” tkactwa. Omówiły zasady plecenia dwóch wzorów bransoletek, z użyciem krosna i szydełka lub po prostu własnych palców. Młodsze dzieci szybko pojęły tajniki tkania i w niedługim czasie powstały urocze, kolorowe naszyjniki, pierścionki i bransoletki. Teraz nawet nasze panie ze świetlicy z dumą noszą te słodkie ozdóbki.

Dzień Dziecka

Z okazji tego wspaniałego święta odbyła się dyskoteka dla wszystkich dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej. Zabawa była przednia. Świetna muzyka, pięknie przystrojona sala oraz wspaniała atmosfera gwarantowały dobrą zabawę, uśmiech i radość. Zdjęcia z imprezy są tego doskonałym dowodem.