luty 2023

Poznań- to moje miasto kochane

Do święta naszego miasta Poznania przygotowywaliśmy się od kilku dni. Poznaliśmy znaczenie i kolory naszego herbu, następnie ubraliśmy w kolory nasze poznańskie koziołki . Największym zadaniem było szkicowanie zabytków naszego miasta, ale ,,strach ma wielkie oczy” i już po chwili spod naszych rąk zaczęły powstawać arcydzieła…… prawda?:)

23 lutego

Do święta naszego miasta Poznania przygotowywaliśmy się od kilku dni. Kolorowaliśmy herb i ubieraliśmy we wzory i kolory poznańskie koziołki. Jednak największym wyzwaniem dla nas, okazało się wykonanie szkiców miejskich budowli i ważnych zabytków. Jak to często bywa „strach ma wielkie oczy”, bo spod zdolnych rąk uczniów powstały istne arcydzieła.

Prawda, że piękne?!

W świetlicy poznajemy gwarę poznańską

Poranna kreatywność
ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA
W piątek obchodziliśmy z dziećmi święto Kotów 🐈, rozmawialiśmy z Pierwszakami o ich  domowych zwierzątkach, właściciele kotów poopowiadali nam trochę o nich, ich zwyczajach i śmiesznych  zachowaniach:)   Na  koniec dzieci je narysowały, a ci co ich nie mają użyły swojej wyobraźni:)

Koniec zimy?

Jest słoneczko! Jest zabawa!

Walentynki ❤️

Dzisiaj w świetlicy mnóstwo serduszek. Uczniowie ubrali się „na czerwono”, aby uczcić ten wyjątkowy i radosny dzień. Młodsze dzieci wykonały kolorowe serca, które ozdobiły gazetkę szkolną i ściany W holu świetlicy ustawiona została specjalna skrzynka, do której można było wrzucać życzenia walentynkowe. W jednej z sal wyświetlany był film pt. „Zakochany kundel”. Chętnych kinomanów nie brakowało. Szkoda, że taki dzień jest tylko raz w roku.

 

Świetlicowe przygotowania do świętowania Walentynek