Spotkanie z dziennikarką

12 maja członkowie koła dziennikarskiego wzięli udział w inspirującym spotkaniu z dziennikarką – panią Justyną Suchecką, która jest dziennikarką specjalizującą się w tematyce edukacyjnej, instruktorką tańca i pisarką.

Kiedyś współpracowała z poznańskimi redakcjami, dziś pracuje w Warszawie. Pisze też do dwumiesięcznika „Książki. Magazyn do czytania”, a wraz z Natalią Szostak prowadzi na YouTube kanał na temat książek „Krótka przerwa”.

W zeszłym roku wydała książkę „Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat”, za którą otrzymała nagrodę w XIX edycji konkursu „Świat przyjazny dziecku”. Jest też laureatką nagrody Grand Press za cykl tekstów „Tysiące dzieci wypadło z systemu. Gdzie ich szukać” .

Pani Justyna odpowiedziała na wiele pytań, czego efektem będzie wywiad, który ukaże się w kolejnym numerze „Szkolnych Wieści”.

To niezwykle otwarta, pozytywna osoba, która z chęcią opowiedziała o swojej pracy i pasjach. Podzieliła się swoim zawodowym doświadczeniem i przekazała naszym młodym dziennikarzom wiele cennych rad.