Dnia 21 października uczniowie klasy 1 a uczestniczyli w uroczystości  Pasowania na Czytelnika.  Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Po zapoznaniu uczniów z zasadami korzystania i zachowania w bibliotece p. Elwira Kucharczyk przeczytała dzieciom fragmenty książki „ Zupełnie nadzwyczajny dziennik prosiaka”.

Po takim wprowadzeniu  przyszli czytelnicy w obecności p. Elwiry  złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

My uczniowie pierwszej klasy,

uroczyście przyrzekamy,

że będziemy książki kochać,

krzywdy zrobić im nie damy.

I wskazówek i rad książek

będziemy słuchać z uwagą,

obowiązki czytelnika

traktować z wielką powagą!

PRZYRZEKAMY.