Dnia 3 maja uczniowie nasze szkoły uczestniczyli na placy wolności w uroczystych obchodach upamiętniających uchwalenie Konstytucji 3 maja. Była to 233 rocznica. Od godziny 11.00 do godziny 12.00 zagrała koncert Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych, zaś główne uroczystości rozpoczęły się o godzinie 12.00. Została wciągnięta flaga  i odczytana preambuła do Konstytucji 3 Maja. Po tym żołnierze oddali salwy honorowe po których przemówienie wygłosił prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak. Oficjalną część uroczystości zakończył pokaz musztry paradnej oraz defilada zgromadzonych poddziałów wojskowych i policyjnych.
W uroczystościach reprezentowali naszą szkołę uczniowie z klas 7 i 8 :Varvara Lukinskaya, Sofia Lutsenko, Hubert Kozłowski, Stanisław Ławniczak, Michał Klauza, Nikola Mikołajczak , Martyna Wiśniewska, Zuzanna Pluta, Sofia Deli, Adrian Ciechanowski i Seweryn Szymko.

Sebastian Pięta