Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które odbyły się 3 maja 2022r. w Poznaniu na placu Wolności. W programie był występ Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych, a po nim Uroczystość główna którą rozpoczął swoim przemówieniem Prezydent Miasta Poznania pan Jacek Jaśkowiak , a po nim głos zabrał gość specjalny Donald Tusk. Później mogliśmy podziwiać głos urodzonej w Ukrainie solistki teatru Muzycznego w Poznaniu pani Oksany Hamerskiej która zaśpiewała „Modlitwę o wschodzie słońca” z repertuaru Jana Kaczmarskiego oraz „Ukraina żyje”. Utwór powstał jako gest solidarności z narodem ukraińskim tuż po napaści wojsk rosyjskich na ten kraj. Główne uroczystości na placu wolności zakończyła defilada pododdziałów wojskowych. Oprócz tego od godz. 10:00 do 14:00 można było zapoznać się z ofertą jednostek i formacji wojskowych. Przy fontannie powstały stoiska: Agencji Mienia Wojskowego, Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego, Wojskowej Komendy Uzupełnień, Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych, 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego, Żandarmerii Wojskowej, 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz 14. Wojskowego Oddziału Gospodarczego.

Sebastian Pięta