🌳🌳🌳 Pamiętamy! Dzisiaj w ramach realizowanego w naszej szkole co roku projektu „Katyń… ocalić od zapomnienia” klasy trzecie wybrały się do Parku im. Tadeusza Mazowieckiego. Znajduje się tam dąb oraz kamień poświęcony pamięci zamordowanego w Katyniu porucznika Jana Szmagiera. Jego córka, pani Teresa, mieszkała na Osiedlu Piastowskim i chętnie odwiedzała naszą szkołę lub spotykała się z uczniami właśnie przy pamiątkowymi kamieniu. Kiedy zmarła, obowiązek pamięci o poruczniku oraz tym miejscu spoczął na społeczności szkolnej „Trójki”. W tym roku to właśnie trzecioklasiści z wychowawczyniami postawili przy kamieniu zapalone znicze, dla symbolicznego uhonorowania pamięci jednego z bohaterów walczących za wolność naszej ojczyzny. Towarzyszyła im Pani Dyrektor, która przedstawiła pokrótce fakty dotyczące tego miejsca oraz przybliżyła uczniom postać porucznika Szmagiera. To była prawdziwa lekcja historii 🪨🪨🪨