maj 2022

Sztuka origami

W świetlicy szkolnej techniki origami uczy pani Grażyna Bienkiewicz. Uczniowie bardzo sprawnie i dokładnie potrafią składać papier w różne fantastyczne kształty. Tym razem to piękne kolorowe motyle ozdobiły okna świetlicy. Wykonały je dzieci z grupy pierwszej. Przygotowały również prace na majową gazetkę.

Majowy relaks w świetlicy

Nareszcie nastały cieplejsze dni. Zamiast siedzieć w klasie, warto korzystać z każdej słonecznej chwili na świeżym powietrzu, na naszym świetlicowym podwórku. Mamy koce, piłki, skakanki i kometki. Dla każdego coś miłego. Można poczytać w cieniu drzew, albo po prostu porozmawiać z kolegami i koleżankami. W dodatku na wielkim drzewie, przy wjeździe do szkoły, gniazdko w dziupli uwiły sobie dzięciołki. Doskonale słychać pisklęta i widać karmiących je ptasich rodziców. Jest to doskonały ornitologiczny punkt obserwacyjny. Dzieci codziennie monitorują sytuację na drzewie i starają się nie hałasować i nie płoszyć tych wspaniałych ptaków. Warto dodać, że pojawiła się też nasza szkolna wiewiórka, która hasa wesoło pod oknami klas. Jak dobrze, że nasza szkoła znajduje się w tak cudownym miejscu

 

KONKURS ZWIERZAKI CUDAKI

Zapraszamy Dzieci do udziału w konkursie Zwierzaki cudaki.

Waszym zadaniem jest  stworzenie zwierzaka z dowolnego tworzywa wykorzystywanego w recyklingu  , np: rolki po  papierze, butelki  plastikowej, pojemnika po jogurcie, sznurka, makulatury, kartonu, folii, itp. Technika pracy dowolna. Oceniane będą Wasza pomysłowość i staranność wykonania.

Prace prosimy oddawać w świetlicy do dnia 3 czerwca.