marzec 2022

” W marcu jak w garncu ” pogoda bardzo zmienna jest, co dzieci widzą za oknem, w związku z tym Świetliczaki zrobiły piękne tęczowe chmurki 🙂

Wiosna

Dzień jak co dzień w świetlicy

Czy w świetlicy można się nudzić? Na pewno nie. Jeśli ktoś chce, może nauczyć się wielu różnych umiejętności. Od kilku dni dziewczynki z klas pierwszych chętnie uczestniczą w świetlicowym kursie tworzenia biżuterii z koralików. Pierwsze udane prace ozdabiają już dłonie naszych zdolnych uczennic. Stały się również pięknym prezentem dla ich mam i sióstr. Na razie są to proste wzory koralikowe, ale w przyszłości skala trudności na pewno będzie wyższa. Dla chłopców i dziewczynek odbywa się też nauka origami. Dzieci doskonale radzą sobie z trudną sztuką gięcia papieru, a efekty ich pracy zachwycają. Zegarki, misie, serduszka, to tylko niektóre z szerokiej gamy wzorów origami. Gotowe prace zdobią ściany i gazetki w klasach. Ostatnio podziwialiśmy także miniaturowe, plastelinowe figurki, które wykonały uczennice z klas trzecich. Zachwyciła nas precyzja wykonania, zwłaszcza pięknej, zielonej papugi. Uważamy, że świetlica to fajne miejsce dla tych, którzy nie lubią „nie robić nic”, chcą spróbować wszystkiego i nieustannie stawiać czoła nowym wyzwaniom.