kwiecień 2023

Moje hobby – piłka nożna

A oto nasz mistrz Franek. Zaczął grać w piłkę nożną 3 lata temu ⚽ Obecnie trenuje w klubie Lotnik Poznań, trzy razy w tygodniu. Wspólnie ze swoją drużyną zdobył 25 medali i 4 puchary!!! Jego idolami są: Michał Skóraś i Sadio Manè (w tej kolejności 😊). Franek pięknie opowiedział o swojej pasji, pokazał dzieciom medale, a następnie zademonstrował „pingwinka” i „siatkę” z małą pomocą kolegi z grupy.

Moje hobby – sport i rękodzieło

Aleksey to wielki talent. Ma kilka pasji, ale największą z nich jest koszykówka 🏀 Trenuje od ponad roku, cztery razy w tygodniu. Jeździ ze swoją drużyną na zawody i już odnosi pierwsze sukcesy. Puchar i medal są tego dowodem. Ale sport to nie wszystko, Aleks to mistrz rękodzieła. Jego wyszywanki i wycinanki wprawiają w zachwyt dzieci i nauczycieli. Wszystkie prace są piękne, ciekawe i perfekcyjnie wykonane.

Specjalnie dla nas, przygotował krótki pisemny opis swoich licznych zainteresowań 😊

Moje hobby – taniec

Kasia jest najmłodszą uczennicą naszej szkoły. Pasjonuje się tańcem hip hop. Należy do grupy tanecznej i uczęszcza na zajęcia, które odbywają się w Domu Kultury na jednym z osiedli. Już kilka razy uczestniczyła w turniejach tańca nowoczesnego i przywoziła stamtąd dyplomy i medale. Kasia uwielbia tańczyć i chętnie demonstruje swoje umiejętności, pomimo niewielkiej tremy.

Dzieci doceniły talent koleżanki i nagrodziły jej występ gromkimi brawami 😊

Moje hobby

Kolejne dni, kolejne ciekawe zajęcia w naszej świetlicy.Tym razem o pasji wędkarskiej opowiadał Mateusz. Przyniósł do szkoły pudełko z akcesoriami do wędkowania: m.in. miękkimi przynętami i metalowymi haczykami. W interesujący sposób opisał, jak i gdzie łowi się ryby. Potrafił wymienić wiele gatunków ryb, a także wyjaśnił dzieciom, co oznacza trudne słowo „spinning”. Wszyscy z zaciekawieniem słuchaliśmy Mateusza i troszkę zazdrościliśmy, że tyle wie na ten temat, i że dzieli tę pasję ze swoim tatą.

Ciepło, coraz cieplej

Dzisiaj spędzaliśmy popołudnie na szkolnym podwórku. Było bardzo ciepło i słonecznie. Szkolny plac zabaw oferuje sporo atrakcji. Można się pogimnastykować, pobiegać, pograć w piłkę lub po prostu odpocząć w cieniu drzew. Zapasy jedzenia i picia są zawsze pod ręką. Dzieci bardzo lubią te nasze wspólne wyjścia na plac. Nic tak nie działa na dobry nastrój, jak świeże powietrze i beztroska zabawa 🌞

„MOJE HOBBY”

ORIGAMI

W deszczowe wiosenne dni dzieci chętniej tworzą i wyczarowują ozdobne przedmioty, które cieszą oko i wprowadzają wesoły nastrój. Tym razem zwyczajne kolorowe kartki papieru zamieniły się w urocze parasolki, w sam raz do doniczek z kwiatami, a także w pudełka – organizery na przybory do pisania.

Z okazji nadchodzących Świąt WIELKIEJ NOCY – świetlicowa rodzina życzy WSZYSTKIM PIĘKNYCH, WESOŁYCH ŚWIĄT !!!

Wielkanocne życzenia

Dzisiaj gościły w naszej Szkole dzieci w ramach ,,Drzwi Otwartych” – uczniowie w świetlicy wykonały dla nich wesołe  wielkanocne życzenia w formie koronkowych baranków. Otrzymane kartki sprawiły im wiele radości 🙂

Ozdoby Wielkanocne 🐣🐣🐣

Dwa dni do ferii świątecznych, a w świetlicy wciąż trwa „produkcja” ozdób wielkanocnych. Konieczne jest uwiecznić te cudeńka na zdjęciach.

KONKURS ZACZAROWANA WYDMUSZKA
Zapraszamy do udziału w konkursie na Zaczarowaną wydmuszkę. Praca ma być w formie przestrzennej, wykonana z dowolnego materiału / surowca, kolorowa, dowolnej wielkości. Oceniane będą staranność wykonania i pomysłowość. Prace prosimy oddawać do środy 5 kwietnia.

Przygotowania do Wielkanocy

Dzieci w świetlicy już od porannych godzin –  malowaniem, wycinaniem, naklejaniem  przygotowywały się do powitania wiosny, a teraz  oczekują na  piękne Wielkanocne Święta –  prace dzieci pełne zaangażowania i radości tworzenia zdobią szkolny korytarz naszej Szkoły:)