luty 2021

KARNAWAŁ

Karnawał, znany w Polsce  jako zapusty, to czas bali, maskarad i zabaw. Zazwyczaj rozpoczyna się w dzień Trzech Króli czyli 6 stycznia i trwa do wtorku przed Środą Popielcową, która rozpoczyna okres postu przed Świętami Wielkanocnymi. W tym  roku karnawał trwał do 16 lutego.

Zgodnie z tradycją  również i w naszej świetlicy odbyła się zabawa karnawałowa. Najpierw poznaliśmy  karnawałowe zwyczaje w Polsce i na świecie. Później przyszedł czas na zabawy karnawałowe. Przebrane w różne kostiumy i maski dzieci świetnie się bawiły przy muzyce. Były tańce, zabawy, konkursy. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!

KONKURS MASKA KARNAWAŁOWA

Zapraszamy dzieci klas I- III do udziału w konkursie.

Zadaniem uczestników jest wykonanie maski karnawałowej z papieru.

Maska może być wykonana dowolną techniką i ozdobiona według pomysłu ucznia.

Prace będą oceniane pod względem samodzielności i pomysłowości. Należy je dostarczyć do świetlicy szkolnej do wtorku 16.02.2021r.

Piękne  wyszywane Walentynki dla naszych walentynek w wykonaniu pierwszaków i klasy 3.