listopad 2021

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada wszystkie misie świata miały swój „wielki dzień”. Pierwszy pluszowy miś miałby dziś prawie 120 lat. Dzieci poznały historię jego pojawienia się w naszych domach. Dodatkowo kilkoro uczniów postanowiło rozstać się na kilka dni ze swoimi puchatymi przyjaciółmi. Dzięki temu, w klasie zrobiło się miło i przytulnie. Na tablicach pojawiły się (jak zwykle przepiękne!!!) wizerunki misiów narysowane przez dzieci ze świetlicy szkolnej.

Rękodzieła

W ramach zajęć świetlicowych odbywają się mini warsztaty, na których dzieci uczą się różnorakich technik rękodzielniczych. W zeszłym tygodniu nożyczki poszły w ruch. W efekcie tego powstały przepiękne wycinanki. Spośród „wycinających” wyłowiliśmy prawdziwy talent. Aleks ma wyobraźnię i anielską cierpliwość. Jest dokładny, więc prace przez niego wykonane są wyjątkowej urody.

Rogale Świętomarcińskie

W Poznaniu to święto ma szczególny charakter. W centrum miasta odbywa się wiele imprez: barwny korowód, kiermasze, pokazy taneczne itd. Na tę okoliczność piecze się przepyszne rogale świętomarcińskie ze specjalnym nadzieniem z białego maku. Postanowiliśmy przyłączyć się do świętowania. Namalowaliśmy piękne rogale i wyeksponowaliśmy je na świetlicowej gazetce. Wyszło „smakowicie” 🙂

11 listopada

Kotyliony wykonane zostały przez dzieci z klas pierwszych na zajęciach w świetlicy szkolnej.