Turniej unihokeja

25 marca nasza szkoła została zaproszona na turniej unihokeja do Zespołu Szkół Salezjańskich. W turnieju tym oprócz naszej szkoły brały udział szkoły: SP 25,SP 85, SP 20, SP 56,SP 6 i dwie drużyny gospodarzy turnieju.
Pierwszy mecz grupowy rozgraliśmy z SP 56, który wygraliśmy 2:1. Następnie graliśmy z SP 85. Wynik 3:0 dla SP 3. Ostatni mecz w grupie graliśmy z drugim zespołem gospodarzy. Ten mecz również wygraliśmy, wynik 2:0.
W następnym meczu zagraliśmy z pierwszym zespołem gospodarzy, zespołem , który zajął drugie miejsce w grupie A. Ten mecz również chłopcy wygrali 2:0.
Ostatni mecz przyszło im zagrać ze zwycięzcami grupy A, SP 20. Bo trudnym meczu udało się chłopcom wygrać 1:0 i zostać zwycięzcą całego turnieju.

Reprezentacja SP 3 zagrała w składzie:

1.    Tomasz Dudziński

2.    Marcin Karwasz

3.    Mikołaj Kwapiszewski

4.    Filip Kycler

5.    Stanisław Nowak

6.    Mateusz Rolski

7.    Kacper Sawicki

8.    Wiktor Schoepe

9.    Filip Świtała

10. Szymon Hajdukiewicz

Opiekun zespołu:
Sebastian Pięta

1 3

unihokej3.19 1    unihokej3.19 2

Igrzyska Dzieci - Turniej Unihokeja Dziewcząt

15 listopada odbył się drugi etap Igrzysk Dzieci w Unihokeju Dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły 3 szkoły: reprezentacja naszej szkoły, reprezentacja Salezjańskiej SP i SP 28. Stawką tego turnieju był awans do finału czyli do czwórki najlepszych drużyn żeńskich rocznika 2006 w Poznaniu. Dziewczęta  w składzie: Anita Marek, Maja Michalak, Sandra Szafrańska, Julia Nowak, Maria Zwierzycka, Magdalena Sudoł, Justyna Andrzejewska, Anna Gewiss pierwszy mecz zagrały z SP 28.  Po pierwszej tercji było widać ,że łatwo nie będzie. Wygrana 1:0 mówiła sama za siebie. W drugiej i trzeciej poszło zdecydowanie lepiej i mecz zakończył się wynikiem 9:1. Następny mecz z gospodarzami turnieju okazał się zdecydowanie trudniejszy i stał na wyrównanym poziomie. Ostatecznie po 24 minutach gry przegraliśmy jedną bramką, a na tablicy widniał wynik 4:3 dla gospodarzy.

Sebastian Pięta

unihokej11.18 3

unihokej11.18 1      unihokej11.18 2

Igrzyska Dzieci - turniej unihokeja

24 października nasza szkoła wzięła udział w Igrzyskach Dzieci  w unihokeju chłopców.Zawody zostały rozegrane w SP 78. Do rywalizacji przystąpiły 3 szkoły. Wspomniani wcześniej gospodarze oraz SP 29 i nasza szkoła SP3. W tym roku SP 3 reprezentowali:

Lucjan Szeszuła

Jan Cholewa

Melchior Maciejewski

Paweł Sierzchuła

Kacper Kozak

Adrian Chraplewski

Hubert Wrotoń

Piotr Kręgielski

Grzegorz Szubert

Pierwszy mecz z SP 25 pokazał, że mamy silną grupę i łatwo nie będzie. Po trudnym meczu wygraliśmy 2:0. Później było niestety gorzej bo mój faworyt do wygrania grupy czyli gospodarz okazał się rywalem nie do ogrania tego dnia. Po gongu kończącym spotkanie na tablicy wyników 7:0 dla SP 78. Ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce nie dające jednak awansu do następnego etapu rozgrywek.

Sebastian Pięta

unihokej10.18

"Trójka" najszybsza w biegach na 60m

24 września w ramach Ratajskich Igrzysk Olimpijskich odbyły się zawody w biegu na 60 m. Można powiedzieć, że ta dyscyplina została zdominowana przez naszą szkołę, a na pewno w kategorii chłopców. Zawody były przewidziane dla dziewcząt i chłopców z rocznika 2004 i młodszych. Wśród dziewcząt III miejsce zajęła Karolina Szymańska, a wśród chłopców jak wcześniej pisałem dominatorzy na ratajach w biegu na 60 m.  czyli I miejsce Dawid Czajka, a za nim na II pozycji Marcin Pięta.

biegi9.18 3

RIO - turniej skoku w dal

21 września reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Ratajskich Igrzyskach Olimpijskich w skoku w dal. W zawodach wzięły udział dziewczyny i chłopacy klas 7i 8 czyli roczników 2004 i młodszych. W zawodach brały udział szkołySP 2, SP 6, SP 3, SP 14, SP 18, SP 20, SSP ( Salezjańska Szkoła Podstawowa). Wśród dziewcząt III miejsce zajęła Karolina Szymańska, a wśród chłopców bezkonkurencyjny okazał się uczeń reprezentujący naszą szkołę Marcin Pięta.

skokwdal9.18 2

skokwdal9.18 1    skokwdal9.18 3

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

18 października rozegraliśmy po raz pierwszy turniej w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Do tej pory braliśmy udział tylko w Igrzyskach Dzieci czyli potocznie mówiąc dla uczniów klas szóstych. Były to zawody dla dziewcząt w unihokeja, które odbyły się w poznańskiej Arenie. Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły: SP 3, SP 19, SP 47, SP 85. Pierwszy mecz rozegraliśmy z faworytem tych rozgrywek czyli SP 85. Zabrakło tylko doświadczenia aby uzyskać zwycięstwo, a na pewno remis. Ostatecznie przegraliśmy 2:1. Przegrana ta i poziom gry rywala zmienił moje nastawienie do dalszej części rozgrywek ze względu na fakt iż do dalszego etapu rozgrywek awansowała tylko jedna drużyna. W drugim meczu z SP 19 chciałem aby dziewczyny przećwiczyły pewne warianty gry gdyż gra na dużym boisku zdarza się dla nich bardzo rzadko. Ten mecz również przegraliśmy 1:0. Trzeci ,ostatni mecz z SP 47 wygrany 3:1 po dobrej grze w ustawieniu w obronie i przemyślanych atakach.

Reprezentacja SP 3

1.    Anita Marek

2.    Karolina Szymańska

3.    Julia Czajkowska

4.    Zuzanna Zawiasińska

5.    Justyna Andrzejewska

6.    Zuzanna Paradowska

7.    Maria Zwierzycka

8.    Amelia Kaliszuk

9.    Wiktoria Eberle

RIO 2018 - turniej piłki nożnej

W dniu 18 września reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w turnieju piłki nożnej na os. Rusa.Turniej był przewidziany dla uczniów klas piątych i młodszych czyli uczniów z rocznika 2007 i młodszych. W Turnieju udział wzięło 7 zespołów. SP 3,SP 6, SSP, SP 14, SP 18, SP 19, SP 20. Szkołę naszą reprezentowali:
Antoni Petryk, Adrian Chraplewski, Oskar Antkiewicz, Dominik Kałek, Witold Szeszuła, Mateusz Rolski, Piotr Kregielski, Hubert Wrotoń, Filip Kycler, Kacper Sawicki.

Ostatecznie chłopcy zajęli 5 miejsce, choć zabrakło szczęścia na lepszy wynik.

rio2018pilka 1

RIO 2018 - biegi

14 września 14 reprezentantów naszej szkoły wzięło udział w zawodach biegowych na nietypowym dystansie 1 mili. Szkołę reprezentowali:
Lucjan Szeszuła (5 miejsce), Jakub Rydlewski, Maciej Dźwigała, Olaf Cichecki, Magdalena Brożek, Angelika Drop (6 miejsce), Paweł Michalak (7 miejsce), Karolina Szymańska (4 miejsce), Zuzanna , Marcin Klonowski, Hubert Pogonowski, Zuzanna Zawiasińska (1 miejsce), Dawid Czajka (2 miejsce), Marcin Pięta(1 miejsce).

rio2018biegi 4     rio2018biegi 3