Jak co roku w grudniu odbyły się w naszej szkole zawody sportowe pod tytułem :”Szkolne mikołajkowe zawody w unihokeju”. Zawody przeznaczone były dla klas 4-8.

7 grudnia odbyły się zawody dla dziewcząt i chłopców klas 7-8, a 13 grudnia odbyły się zawody dla klas młodszych 4-6. W międzyczasie odbył się także turniej „dowolnych trójek”, który przeprowadziłem 10 grudnia. W tych rozgrywkach wzięły udział dowolne trójki zawodników, a rywalizacja odbywała się w kategorii otwartej czyli rywalizowali wszyscy ze sobą młodsi ze starszymi, dziewczęta przeciwko chłopakom, były również trójki mieszane dziewczęta-chłopcy. W tych rozgrywkach uczniowie występowali w koszulkach ufundowanych przez Poznański Związek Sportowy, który to umilił Naszym uczniom czas fundując też słodkie upominki. Oczywiście wyniki nie miały większego znaczenia lecz rywalizacja na punkty od razu podniosła poziom rozgrywek.

W klasach starszych zawody wygrali w kategorii dziewcząt klasa 7A, a w kategorii chłopców klasa 7B.

W klasach młodszych natomiast w kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła klasa 5B, a w kategorii chłopców bezkonkurencyjni okazali się chłopcy z klasy 4A wygrywając wszystkie mecze.

Sebastian Pięta