W traperskiej Osadzie

21 grudnia 2019 r.  uczniowie klasy 1 a i 3 a udali się do Bolechówka, aby zapoznać się z pracą trapera. To piękne miejsce położone w Puszczy Zielonka, otoczone licznymi jeziorami. Jedną z głównych atrakcji naszej wyprawy  były zwierzęta –psy północy rasy Husky i Mulamute, konie, strusie afrykańskie i australijskie oraz inne zwierzęta gospodarcze., o których  dowiedzieliśmy  się wielu ciekawych rzeczy, oraz  które mieliśmy okazję nakarmić. Podczas spaceru uczniowie zdobyli wiedzę na temat Puszczy Zielonka oraz zwierzętach tam żyjących- niezwykłą okazją było stado łosi, które mogli oglądać z bezpiecznej odległości. Po udanym spacerze przyszedł czas na kiełbaski z rusztu.  Ale to nie koniec niespodzianek – bowiem na strudzonych traperów czekał jeszcze Mikołaj z podarunkami, z czego się bardzo ucieszyliśmy. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Poznania. Była to zupełnie inna przygoda, niż do tej pory orazniezwykła lekcja przyrody.

traperskaosada12.18 1

traperskaosada12.18 2