Zielona szkoła w Hermanowie

W dniach 26-27 września  uczniowie klasy trzeciej wyjechali na Zieloną Szkołę do Folwarku konnego w Hermanowie. Po przyjeździe czekał na nas pyszny obiadek a potem wiele atrakcji. Zaczęliśmy od zwiedzania terenu gospodarstwa i przejażdżki bryczkami. Następnie pod bacznym okiem instruktora jeździliśmy na koniu. Później zwiedziliśmy siodlarnię i udaliśmy się na zajęcia do stajni, gdzie wysłuchaliśmy opowieści o pochodzeniach i zwyczajach koni. Kolejną atrakcją, na która bardzo czekaliśmy była zabawa na basenie. Po kolacji czekało na nas ognisko z kiełbaskami i dyskoteka. Następnego dnia zwiedziliśmy mini ZOO, pobawiliśmy się na placu zabaw i mieliśmy zajęcia przyrodnicze na temat zimujących zwierząt i zajęcia- warsztaty prowadzone przez przedstawiciela fundacji Ratuj ryby. Niestety czas nam bardzo szybko upłynął. Po obiedzie jeszcze mieliśmy czas na zabawy w Hermanowie, ale trzeba było spakować walizki i wracać do domu.