Klasa 3a w Sądzie Rejonowym

10 stycznia 2018 roku uczniowie klasy 3a uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Sądu Rejonowego Poznań- Stare Miasto. Pod opieką Sędzi Agaty Marszałek zwiedzili przyjazny pokój przesłuchań dzieci, salę przesłuchań dla młodocianych oraz pokoje policji sądowej i cele aresztu sądowego. Pani Sędzia  bardzo ciekawie opowiadała o funkcjonowaniu i specyfice pracy wymiaru sprawiedliwości. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, jaki kolor żabotu noszą adwokaci, prokuratorzy i sędziowie; które miejsce podczas rozprawy sądowej zajmuje oskarżyciel, świadkowie czy oskarżeni. Aby wczuć się w obowiązki sędziego, adwokata, prokuratora, prowadząca wybrała chętnych uczniów, którym przydzieliła role, według których samodzielnie przeprowadzili rozprawę o wybitą szybę w drzwiach szkoły. Uczniowie doskonale wywiązali się z powierzonych zadań, ale stwierdzili, że praca w sądzie jest zbyt wyczerpująca i odpowiedzialna. Wycieczka do sądu była ciekawą formą zdobycia wiedzy oraz pouczającą i interesującą lekcją wychowawczą.

3awsadzie1.18 1