W Laboratorium Wyobraźni

Nowy rok szkolny klasa 2b rozpoczęła wizytą w Laboratorium Wyobraźni znajdującym się w Poznańskim Parku Naukowo - Technologicznym. Uczniowie zwiedzili tam Wystawę Czerwoną. Na początku obejrzeli film pt. „Narodziny Gwiazdy”, wyświetlony w kopule Planetarium. Następnie po krótkiej przerwie odbyły się zajęcia z programowania. Drugoklasiści w parach budowali łaziki marsjańskie z klocków lego. Po zaprogramowaniu okazało się, że wszystkie pojazdy poruszały się, niektóre, dzięki nagranym wcześniej dźwiękom, potrafiły się przedstawić. Kolejnym etapem zwiedzania laboratorium było samodzielne poznawanie zjawisk z różnych dziedzin naukowych takich jak: hydrostatyka i hydrodynamika, ciśnienie, elektryczność czy magnetyzm. Ostatnią część wystawy stanowiła tak zwana „ciemnia”, w której można było obserwować zjawiska fizyczne związane ze światłem. Wycieczka pełna wrażeń i nowej wiedzy zakończyła się smacznymi lodami.