Ogólnopolski Konkurs Misyjny "Mój kolega z Buluby"

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bolesława Krzywoustego w Poznaniu zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Misyjnym „ Mój kolega z Buluby” pod patronatem honorowym Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Stanisława Gądeckiego, Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci, Fundacji Redemptoris Missio oraz Fundacji Dzieci Afryki.

Celem konkursu jest przybliżenie dzieciom postaci Pani Doktor Wandy Błeńskiej, lekarki misjonarki, a w szczególności Jej działalności skierowanej na pomoc ludziom chorym na trąd w Ugandzie w mieście Buluba. Uczniowie poznają także realia życia ich rówieśników w Ugandzie borykających się na co dzień z wieloma problemami, jak ubóstwo czy brak dostępu do edukacji. Dowiedzą się w jaki sposób są traktowani ludzie chorzy na trąd oraz co może być „współczesnym” trądem dla ludzi żyjących w Polsce. Zostanie poruszony zatem  temat wykluczenia i marginalizacji społecznej.

Dzieci poznają postać Doktor Wandy Błeńskiej oraz życie codzienne ich rówieśników w Ugandzie. Dokona się to podczas katechezy, przy wykorzystaniu materiałów Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci oraz prezentacji pokazującej życie i działalności Pani Doktor Wandy Błeńskiej jak również życie codzienne małych Ugandyjczyków ( wywiad z Panią Doktor Wandą Błeńską - czasopismo „Świat Misyjny” numer poświęcony Ugandzie). Uczniowie na podstawie zdobytej wiedzy przygotowują prace plastyczne, które powinny przedstawiać realizację hasła Konkursu: „Mój kolega z Buluby”. Organizator pozostawia Uczestnikom Konkursu pełną swobodę interpretacji tematu w zakresie wizji artystycznej. Praca jednak musi być bezpośrednio związana z tematem Konkursu.

 

Regulamin konkursu

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Oświadczenie o bezpłatnym przekazaniu praw autorskich

Wiadomości o Ugandzie - 1

Wiadomości o Ugandzie - 2

Wiadomości o Ugandzie - 3

Wiadomości o Ugandzie - 4

Ciekawostki o Ugandzie

Ciężka sytuacja dzieci w Ugandzie

Listy dzieci z Ugandy

Wywiad z Doktor Wandą Błeńską 1

Wywiad z Doktor Wandą Błeńską 2