W poszukiwaniu krasnali

W czwartek, 13 czerwca wszystkie klasy czwarte (4a, 4b,4c) pojechały na jednodniową wycieczkę do Wrocławia. Byliśmy w Centrum nauki i wiedzy o wodzie Hydropolis, nowoczesnym centrum poświęconym wodzie, które jest jedynym takim obiektem w Polsce i jednym z nielicznych na świecie. Zwiedzanie zaczęliśmy od obejrzenia filmu opowiadającego o powstaniu wody na Ziemi. Następnie przechodziliśmy przez różne strefy poświęcone między innymi tajemnicom oceanicznych głębin, oczyszczaniu wody czy wodnym wynalazkom. Po intensywnym wchłanianiu informacji mieliśmy czas na odpoczynek w strefie relaksu, gdzie zebraliśmy siły do dalszej części wycieczki.
Po wizycie w Hydropolis popłynęliśmy w rejs statkiem po Odrze i mieliśmy okazję podziwiać piękne widoki. Widzieliśmy m. in. Katedrę św. Jana Chrzciciela, piękne kolorowe budynki i liczne mosty.
Kiedy rejs się zakończył zwiedziliśmy zabytkowy Rynek przy okazji szukając krasnali, które są jedną z ważniejszych atrakcji miasta. W całym mieście jest ich około 700! Każdy krasnal wykonuje inną czynność i ma swoje imię. Bardzo nam się podobały, bo były urocze.
Miasto Wrocław bardzo nas zaciekawiło i zachwyciło nas swoją urodą i historią.

Lena Śleboda, kl. 4a