Na wyspie pirackiej

06 czerwca 2019 r. uczniowie klas I udali się do Parku Nenufar w Kościanie , w którym czekało na nich wiele atrakcji. Wśród nich była Wioska Indiańska , gdzie dzieci mogły spotkać wodza, postrzelać z łuku, ubrać strój Indianki oraz „poszaleć „ na dmuchawcach. Na wodnym placu zabaw – Atlantydzie, można było zażyć ochłody, a obok „zakręcić się w domku” czy ”wpaść do czarnej dziury”. Zjeżdżanie na oponach i jazda w miasteczku samochodowym to kolejne atrakcje, które przypadły do gustu.  Niezapomniane wrażenie pozostało po przepłynięciu kanałami na tratwach. Podczas wodnej podróży dzieci podziwiały makiety znanych budowli świata: takich jak: Wieża Eiffa, piramida egipska, Statua Wolności. W parku rekreacyjnych dzieci mogły korzystać ze wszystkich dostępnych obiektów, jednak w ciągu dnia zabrakło by na nie czasu, dlatego koniecznie trzeba wybrać się tam jeszcze raz tym bardziej ,że  dzieci niechętnie opuszczały park.