Zielona szkoła - Wroniawy 2019

Uczniowie klasy 3 a w dniach 27– 29 maja wyjechali do Wroniaw na odpoczynek w ramach Zielonej Szkoły. Był to bardzo ciekawie i pracowicie spędzony czas. Uczniowie zamieszkali w Domu Wczasów Dziecięcych, który mieści się w pięknym dziewiętnastowiecznym, zabytkowym pałacu w środku 10 hektarowego parku.  Dzieci podczas  zajęć poznały jego historię oraz wszystkie  zakamarki i tajemnice. Uczniowie podczas pobytu mieli okazję brać udział w rozmaitych zajęciach. Wśród wielu atrakcji były jazdy gokartami, gry i zabawy na świeżym powietrzu na palcu zabaw w parku. Dzieci uczestniczyły w  zabawie Wokini, podczas której poznały życie, obrzędy, zwyczaje i zabawy Indian Ameryki Północnej.  W czasie pobytu uczniowie pojechali na wycieczkę autokarową. Zwiedzili Muzeum Pożarnictwa oraz Muzeum Przyrodnicze w Rakoniewicach, Skansen Budownictwa Ludowego  oraz jedyne w Europie Muzeum Kolejnictwa w Wolsztynie. Wzięły również udział w festiwalu piosenki karaoke, dyskotece. Powrót do domu był wesoły, ponieważ wszyscy zabrali ze sobą  niezapomniane wrażenia i wiele wspomnień.