Klasa 1b w ARSie

We wtorek 20.03 uczniowie klasy 1 b po raz drugi udali się na zajęcia do Fundacji ARS. Tym razem tematyka spotkania była związana  z wiosną i świętami Wielkanocnymi. Uczniowie poznali starsze i obecne zwyczaje wielkanocne. Na koniec zajęć wykonali świąteczne ozdoby zajączki, pisanki i kurczaczki.

Spotkanie z Teatrem Krokodyl

W piątek 23.03 uczniowie klas 1 a, 1 b, 2 a, 3 a i 3 b obejrzeli przedstawienie pt. Dwa zające. Dzieci razem z aktorami powitali wiosnę. Dowiedzieli się dlaczego nie wolno śmiecić w lesie. Kilkoro uczniów zaprezentowało na czym polega recykling. Było  też  wspólne  śpiewanie piosenek. Na końcu aktorzy przypomnieli kilka dawnych zwyczajów związanych  z Wielkanocą. Spotkanie wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.

teatrkrokodyl4.18 1

Klasy siódme w Jump Arenie

13 marca uczniowie klas siódmych wybrali się do Jump Areny. Po krótkiej rozgrzewce przeprowadzonej przez profesjonalnych instruktorów, mogli korzystać z szeregu atrakcji dostępnych w parku. Największą popularnością oprócz klasycznych trampolin cieszyły się baseny z piankowymi klockami oraz mini ściana wspinaczkowa.

jumparena3.18

Dzień gier planszowych

W poniedziałek 19.03 klasa 1 b gościła na ostatnich zajęciach mamy kilku uczniów, które przyszły towarzyszyć dzieciom podczas dnia gier planszowych. Każda z mam przyniosła ze sobą coś ciekawego. Przez całą godzinę dzieci mogły wybierać rożne gry i bawić się z rówieśnikami.

gryplanszowe3.18 1

Z wizytą w Ars-ie

16 marca 2018 r. uczniowie klasy 3a po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych i warsztatach plastycznych w Fundacji. Tym razem tematem zajęć były zwyczaje i obrzędy wielkanocne.  Na zakończenie zajęć dzieci wykonały ozdoby, które ozdobią świąteczne stoły.

3aars3.18 1

Historia skrzypiec

W czwartek 15.03 uczniowie klasy 1a, 1 b i 3a uczestniczyły w kolejnym spotkaniu z cyklu Spotkania ze Sztuką. Tym razem gościem był p. Janusz Czachor z zawodu lutnik. dzieci poznały budowę skrzypiec, nazwy drzew, które zostały wykorzystane do ich budowy. Na końcu spotkania gość przebrany za magika wyczarował piękne skrzypce, na których zagrał wspaniały  koncert.

"Raz, dwa, trzy, klikasz TY"

W czwartek 8.03 uczniowie klasy 1 a, 1 b i 3 a odbyli kolejną już Lekcję w kinie pt: Raz, dwa, trzy klikasz TY, czyli o bezpieczeństwie w sieci. Temat bardzo zaciekawił uczniów, aktywnie brali udział w prezentacji i często odpowiadali na trudne pytania.  Po prezentacji  uczniowie mogli zobaczyć film "Munio strażnik księżyca". Mamy nadzieję, że to spotkanie wiele nauczyło naszych uczniów.

Przedstawienie "Bimba"

W lutym klasy młodsze 1 a, 1 b, 2 a, 3 a i 3 b obejrzały  przedstawienie Teatrzyku Krokodyl pt" Bimba". Oczywiście tematem było nasze miasto. Aktorzy w wesoły sposób zabrali uczniów na wycieczkę Bimbą po ulicach Poznania. Dzieci przypomniały sobie ciekawe miejsca, które warto zobaczyć w naszym mieście.

przedstawieniebimba3.18 1

W świecie fantastycznych stworzeń

12 marca uczniowie klasy 2 a udali się na kolejne zajęcia do Biblioteki Raczyńskich. Tym razem dzieci zapoznane zostały z literaturą fantastyczną i klasyką światowej fantasy. Na podstawie prezentacji multimedialnej dowiedziały czym charakteryzują się książki fantastyczne, jakie stworzenia i postacie występują w tym gatunku książek oraz skąd autorzy czerpią inspiracje do tworzenia nowych światów.

wswieciefanstystycznychswtorzen3.18

W świecie imponujących inspiracji Calude'a Debussy'ego

12 marca uczniowie klasy II a i klas III  uczestniczyli w kolejnym koncercie muzycznym „ Pan Lupa i przyjaciele” Tym razem wraz z żółwiem Gustawem udali się na wernisaż francuskiego kompozytora  C. Debussy'ego. Wraz z prowadzącym  zostali zaproszenie do świata, gdzie obrazy i muzyka przenikają się tworząc coś niesamowitego.

imponujaceinspiracje3.18 1