Mali architekci w 2a

18 lutego 2020 r. uczniowie klasy 2 a gościli mamę jednego z naszych uczniów p. Renatę Burda, która przeprowadziła warsztaty z architektury. Zanim dzieci przystąpiły do pracy dowiedziały się o zasadach planowania różnych terenów, poznały rodzaje różnych planów i projektów, podziwiali różne ciekawe i dziwne budowle świata. Po takiej dawce informacji przystąpili do wykonania makiety naszego miasta , wcześniej przygotowując elementy całego projektu.

Dzień zdrowego odżywiania w klasie 3b

W środę uczniowie klasy 3 b  zrobili sałatkę wielowarzywną.  Przez parę dni podczas zajęć rozmawiali o zdrowym odżywianiu , wartościach odżywczych warzyw. Ponieważ sałatki smakowały przepysznie nawet dzieci, które na co dzień rzadko jedzą warzywa chętnie spróbowali własnych.

Dźwiękowe pocztówki z Europy - "Inspirująca Italia"

Tym razem  podczas podróży po Europie zawitaliśmy do Italii, aby dowiedzieć się co skrywa się za wenecką maską, czy Romeo i Julia nadal inspirują włoskich twórców? Podróż była nieco sentymentalna, trochę z przymrużeniem oka, ale  pełna emocji  po włoskim bucie.

 

insp2.2 1

W Muzeum Bambrów Poznańskich

W piątek 14 lutego 2020 r. uczniowie klasy 2 a odwiedzili Muzeum Bambrów Poznańskich , aby poznać historię naszych przodków, mieszkańców Rataj. Podczas wędrówki po  muzeum zobaczyli jak dawniej żyli tu ludzie, jakie posiadali sprzęty i urządzenia w gospodarstwie domowym . Dowiedzieli się także, że tradycja Bambrów kultywowana jest w naszym mieście nadal  poprzez organizowanie między innymi Święta Bamberskiego. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki mieli  okazję przymierzyć odświętny strój bamberski.

Świąteczny konkurs recytatorski

W poniedziałek 16.12 odbył się, jak co roku przed świętami konkurs recytatorski. Uczniowie mogli wybrać wiersz o tematyce zimowej lub świątecznej. Wszyscy uczestnicy byli dobrze przygotowani i pięknie zaprezentowali przygotowane wiersze. W związku z tym na wszystkich czekały nagrody.

konkursrecytatorski12.19

Spotkanie ze sztuką - praca choreografa

Gościem kolejnych Spotkań ze Sztuką, które odbyły się 16.12 była pani Daria Mesjasz pracująca w Szkole Baletowej w Poznaniu. Uczestnikami byli uczniowie klasy 1 b i 3 b, a tematem była choreografia. Prowadząca wykorzystując uczniów przygotowała choreografie do utworu muzycznego, przeprowadziła casting na solistów. Część z dzieci przygotowała ruch sceniczny, aby wziąć udział w pokazie mody. Uczniowie mogli sami doświadczyć, jak odpowiedzialna i trudna jest praca choreografa.

Słodkie Czary Mary

9 grudnia uczniowie klasy 4a mieli okazję poczuć atmosferę świąteczną. Podczas warsztatów bożonarodzeniowych w Manufakturze Słodkie Czary Mary. Zabawa była super, a lizaki wyszły przepyszne.

4a12.19 1

4a12.19 2     4a12.19 3

Z kwiatami za pan brat

Podczas 2 spotkania z tego cyklu, które odbyło się 10 grudnia 2019 r, uczniowie klasy 2a poznali niezwykłe kwiaty zimowe, zarówno te występujące w Polsce jak i te egzotyczne.

Dźwiękowe pocztówki z Europy "Swojscy Sąsiedzi"

bbjskx

Tym razem w podróży po Europie  odwiedziliśmy Czechy. Podczas koncertu dowiedzieliśmy się : Gdzie mieszka Krecik? Jakie góry dzielą z nami Czechy? Kim był dobry wojak Szwejk, a czym jest zmarzlina? Poznaliśmy swoich południowych sąsiadów, ich tradycje, zwyczaje i język tak niewiele różniący się od naszego, wykonując różne zadania   muzyczne.

Kostka mydła dla dzieci z Afryki

Do piątku 6.12 w klasie 3 b trwała zbiórka kostek mydła dla dzieci z Afryki. Uczniowie przynieśli imponującą ilość mydła. W przyszłym tygodniu zostaną one  przekazane organizatorowi zbiórki.

mydlo12.19