W Laboratorium Wyobraźni

24 stycznia klasa 3b wybrała się do Poznańskiego Parku Naukowo – Technologicznego. Uczniowie eksperymentując i bawiąc się odkrywali tajniki nauki.   W laboratorium wykonywali proste doświadczenia chemiczne. Zwiedzali wystawę interaktywną, gdzie uruchamiając eksponaty odkrywali prawa fizyki. Trzecią część ścieżki edukacyjnej stanowiły interaktywne gry, wymagające koncentracji, wyciszenia oraz współpracy zespołowej. Uczniowie z zaciekawieniem i zaangażowaniem uczestniczyli we wszystkich zajęciach. Ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci.

laboratoriumwyobrazni1.18 1

Muzealny Zwierzyniec klasy 2a

W czwartek 25 stycznia uczniowie klasy 2 a udali się na drugą w tym roku szkolnym lekcję muzealną połączoną z warsztatem plastycznym  pod tytułem „Muzealny zwierzyniec". Zajęcia unaoczniły uczniom  popularność motywu zwierząt w sztuce. Na przykładzie malarstwa i rzeźby mieli okazję poznać symbolikę wybranych zwierząt. Po zakończeniu pierwszej części zajęć przyszedł czas na działania plastyczne. Uczniowie lepili z plasteliny fantastyczne zwierzęta.

muzealnyzwierzyniec1.18 1

Zajęcia w ARS - ie

W poniedziałek 15 stycznia uczniowie klasy 2 a uczestniczyli w zajęciach w Fundacji ARS. Tematem zajęć i warsztatów było  zbliżające się święto Babci i Dziadka. Po wspólnych zabawach dzieci wykonały prezenty dla babci i dziadka. Tą niespodzianką były ozdobne mydełka.

ars2a1.18 1

Wizyta w Domu Pomocy Społecznej Promień

Tradycją uczniów klas młodszych stało się już  odwiedzanie osób starszych z Domu Pomocy Społecznej  Promień. W tym roku przed Dniem Babci i Dziadka uczniowie klasy I b, III b i grupa flażolecistów z opiekunem p. U. Pawlak zaprezentowała w piątek 19.01 program okolicznościowy . Na początku dzieci wspólnie z osobami starszymi zaśpiewali kilka kolęd. Następnie  uczniowie recytowali  wiersze  i śpiewali piosenki o babciach i dziadkach. Każda  osoba otrzymała laurkę z życzeniami. Spotkanie bardzo było udane, gromkie oklaski i podziękowania sprawiły dzieciom wielką radość.

"Poznańskie pamiętniki..."

Ósmego stycznia po raz kolejny odbył się w naszej Szkole koncert edukacyjny. Uczniowie klas 2A, 3B, 3C, 3D wzięli udział w spotkaniu pt. ,,Poznańskie pamiętniki, czyli czym Wieniawski, Paderewski i Nowowiejski zapisali się dla Poznania”. Uczniowie mogli posłuchać  fascynujących opowieści związanych z życiem poznańskich kompozytorów i dowiedzieli się, dlaczego byli oni tak ważni dla Polski i Poznania. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchali utworów muzycznych zaprezentowanych przez występujących artystów.

poznanskiepamietniki1.18 3

3a w Fundacji Ars

19 stycznia 2018 r. uczniowie klasy 3 a po raz kolejny wybrali się na zajęcia edukacyjne i warsztaty plastyczne do Fundacji ARS. Tematem zajęć były nasze babcie i nasi dziadkowie. Dzieci bardzo chętnie wypowiadały jak spędzają czas ze swoimi dziadkami i dlaczego te spotkania są dla nich  takie ważne. Poznały także zabawy w jakie bawili się dziadkowi – w jednej z nich „Ciuciu babce” mogli sami uczestniczyć. W kąciku filmowym obejrzały bajkę „Kozucha kłamczucha”. Podczas warsztatów plastycznych wykonali prezent – mydełko ozdobione techniką decoupage  – wyglądały ślicznie.

 

 3aars1.18 1

Flażoleciści w Katedrze Poznańskiej

W sobotę - 13 stycznia, w Katedrze Poznańskiej odbyło się coroczne spotkanie wielkopolskich flażolecistów „Śladami Trzech Króli”. W gronie ponad 1 700  uczestników była również grupa flażolecistów naszej szkoły wraz z rodzicami. Graliśmy i śpiewaliśmy kolędy. Nabożeństwo prowadził Biskup Grzegorz Balcerek i ksiądz Jan Markowski. Na koniec poznaliśmy p. Wojciecha Wietrzyńskiego – mistrza  gry na flażolecie, głównego „dyrygenta ruchu flażoletowego” i zrobiliśmy sobie z nim zdjęcie. Wycieczka była niezwykła, pełna nie tylko muzycznych wrażeń.

flazolecicsci1.18 1

Klasa 3a w Sądzie Rejonowym

10 stycznia 2018 roku uczniowie klasy 3a uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Sądu Rejonowego Poznań- Stare Miasto. Pod opieką Sędzi Agaty Marszałek zwiedzili przyjazny pokój przesłuchań dzieci, salę przesłuchań dla młodocianych oraz pokoje policji sądowej i cele aresztu sądowego. Pani Sędzia  bardzo ciekawie opowiadała o funkcjonowaniu i specyfice pracy wymiaru sprawiedliwości. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, jaki kolor żabotu noszą adwokaci, prokuratorzy i sędziowie; które miejsce podczas rozprawy sądowej zajmuje oskarżyciel, świadkowie czy oskarżeni. Aby wczuć się w obowiązki sędziego, adwokata, prokuratora, prowadząca wybrała chętnych uczniów, którym przydzieliła role, według których samodzielnie przeprowadzili rozprawę o wybitą szybę w drzwiach szkoły. Uczniowie doskonale wywiązali się z powierzonych zadań, ale stwierdzili, że praca w sądzie jest zbyt wyczerpująca i odpowiedzialna. Wycieczka do sądu była ciekawą formą zdobycia wiedzy oraz pouczającą i interesującą lekcją wychowawczą.

3awsadzie1.18 1

Zajęcia w 1b

W poniedziałek 8.01 do uczniów klasy I b zawitali znowu rodzice, aby razem spędzić czas przy grach planszowych. Tym razem królowało 5 sekund i oczywiście Monopoly. Dzieci układały także sylabowe domino. Grały także w gry zręcznościowe. Wspólna zabawa była bardzo udana.

zajeciaw1b1.18 1