W poszukiwaniu krasnali

W czwartek, 13 czerwca wszystkie klasy czwarte (4a, 4b,4c) pojechały na jednodniową wycieczkę do Wrocławia. Byliśmy w Centrum nauki i wiedzy o wodzie Hydropolis, nowoczesnym centrum poświęconym wodzie, które jest jedynym takim obiektem w Polsce i jednym z nielicznych na świecie. Zwiedzanie zaczęliśmy od obejrzenia filmu opowiadającego o powstaniu wody na Ziemi. Następnie przechodziliśmy przez różne strefy poświęcone między innymi tajemnicom oceanicznych głębin, oczyszczaniu wody czy wodnym wynalazkom. Po intensywnym wchłanianiu informacji mieliśmy czas na odpoczynek w strefie relaksu, gdzie zebraliśmy siły do dalszej części wycieczki.
Po wizycie w Hydropolis popłynęliśmy w rejs statkiem po Odrze i mieliśmy okazję podziwiać piękne widoki. Widzieliśmy m. in. Katedrę św. Jana Chrzciciela, piękne kolorowe budynki i liczne mosty.
Kiedy rejs się zakończył zwiedziliśmy zabytkowy Rynek przy okazji szukając krasnali, które są jedną z ważniejszych atrakcji miasta. W całym mieście jest ich około 700! Każdy krasnal wykonuje inną czynność i ma swoje imię. Bardzo nam się podobały, bo były urocze.
Miasto Wrocław bardzo nas zaciekawiło i zachwyciło nas swoją urodą i historią.

Lena Śleboda, kl. 4a

Na wyspie pirackiej

06 czerwca 2019 r. uczniowie klas I udali się do Parku Nenufar w Kościanie , w którym czekało na nich wiele atrakcji. Wśród nich była Wioska Indiańska , gdzie dzieci mogły spotkać wodza, postrzelać z łuku, ubrać strój Indianki oraz „poszaleć „ na dmuchawcach. Na wodnym placu zabaw – Atlantydzie, można było zażyć ochłody, a obok „zakręcić się w domku” czy ”wpaść do czarnej dziury”. Zjeżdżanie na oponach i jazda w miasteczku samochodowym to kolejne atrakcje, które przypadły do gustu.  Niezapomniane wrażenie pozostało po przepłynięciu kanałami na tratwach. Podczas wodnej podróży dzieci podziwiały makiety znanych budowli świata: takich jak: Wieża Eiffa, piramida egipska, Statua Wolności. W parku rekreacyjnych dzieci mogły korzystać ze wszystkich dostępnych obiektów, jednak w ciągu dnia zabrakło by na nie czasu, dlatego koniecznie trzeba wybrać się tam jeszcze raz tym bardziej ,że  dzieci niechętnie opuszczały park.

Zielona szkoła - Wroniawy 2019

Uczniowie klasy 3 a w dniach 27– 29 maja wyjechali do Wroniaw na odpoczynek w ramach Zielonej Szkoły. Był to bardzo ciekawie i pracowicie spędzony czas. Uczniowie zamieszkali w Domu Wczasów Dziecięcych, który mieści się w pięknym dziewiętnastowiecznym, zabytkowym pałacu w środku 10 hektarowego parku.  Dzieci podczas  zajęć poznały jego historię oraz wszystkie  zakamarki i tajemnice. Uczniowie podczas pobytu mieli okazję brać udział w rozmaitych zajęciach. Wśród wielu atrakcji były jazdy gokartami, gry i zabawy na świeżym powietrzu na palcu zabaw w parku. Dzieci uczestniczyły w  zabawie Wokini, podczas której poznały życie, obrzędy, zwyczaje i zabawy Indian Ameryki Północnej.  W czasie pobytu uczniowie pojechali na wycieczkę autokarową. Zwiedzili Muzeum Pożarnictwa oraz Muzeum Przyrodnicze w Rakoniewicach, Skansen Budownictwa Ludowego  oraz jedyne w Europie Muzeum Kolejnictwa w Wolsztynie. Wzięły również udział w festiwalu piosenki karaoke, dyskotece. Powrót do domu był wesoły, ponieważ wszyscy zabrali ze sobą  niezapomniane wrażenia i wiele wspomnień.

Szkolna Olimpiada Sportowa klas I - III

W piątek, 7 czerwca odbyła się kolejna Szkolna Olimpiada Sportowa. Po tradycyjnym wciągnięciu na maszt flagi olimpijskiej klasy młodsze wzięły udział w rozgrywkach sprawnościowych na sali gimnastycznej. Nie było wygranych ani przegranych. Liczyła się dobra zabawa. Druga część olimpiady odbyła się na boisku, gdzie uczniowie mogli swobodnie korzystać ze sprzętu przygotowanego dla nich na  stanowiskach sportowych. Pogoda dopisała i wszyscy uczniowie mogli aktywnie spędzić ten dzień, a wiadomo , że ruch to zdrowie.

Wizyta w przedszkolu "Bartek"

3 czerwca klasa 1b wybrała się z wizytą do Przedszkola „Bartek”. Jest to Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjny dla dzieci z niepełnosprawnością. Pierwszaki zapoznały się ze sprzętem rehabilitacyjnym i  razem z przedszkolakami z grupy „Pszczółki” ćwiczyły przy muzyce. Później uczniowie wspólnie z gospodarzami bawili się na dywanie lub przy stoliczkach. Na koniec spotkania podziękowaliśmy za gościnę i złożyliśmy przedszkolakom życzenia z okazji niedawno obchodzonego Dnia Dziecka. Było to nasze drugie spotkanie. Wcześniej gościliśmy tę grupę w naszej klasie, gdzie w zespołach wykonaliśmy prace plastyczne tematycznie związane z życiem w oceanie. Obie wizyty  przebiegały w miłej atmosferze.

Spotkania ze sztuką - Trzy Muzy

W piątek 31.05 odbyło się już ostatnie Spotkanie ze Sztuki. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy 2 b. Tematem spotkania były Trzy Muzy czyli rytm, melodia i harmonia, a gościem pan Marek Manowski. Podczas zajęć uczniowie mieli okazje dowiedzieć się że rytm wziął się z Afryki, a melodia z Europy. Dzieci poznały różne style muzyczne, mogli wysłuchać melodie kilku tańców narodowych. Za comiesięczne spotkania uczniowie podziękowali kwiatkiem i gromkimi brawami.

trzymuzy1

trzymzy2

Laurka dla Mamy

W piątek 24 maja uczniowie klasy 3 a uczestniczyli w ostatnich w tym roku szkolnym warsztatach w Fundacji ARS. Tym razem tematem spotkania był nadchodzący Dzień Mamy. Uczniowie obejrzeli film „ Święto mamy” , uczestniczyli w zajęciach związanych z tematem zajęć, oraz wykonali laurkę dla swoich kochanych mam.

laurkadlamam5.19 1

laurkadlamam5.19 2

Teatrzyk Krokodyl

W poniedziałek 13.05 uczniowie klas I-III wzięli udział w przedstawieniu Teatrzyku Krokodyl pod tytułem "O królu Nic nie robię". Bohaterowie w ciekawy sposób pragnęli zachęcić dzieci do czytania książek.

Magiczne pudełko

W piątek 5.04 odbyło się kwietniowe Spotkanie ze Sztuką, w którym uczestniczyła klasa 2 b. Nosiło ono tytuł Magiczne pudełko. Uczniowie zostali zapoznani z instrumentami klawiszowymi. Między innymi przypomniano im pojęcia związane z dźwiękami. dzieci poznały co to jest generator dźwięku i mikser.  Prowadzący dał mini koncert gry na kieliszkach. Spotkanie jak zwykle było bardzo ciekawe.

Klasy drugie i Oko Kalejdoskopu

W poniedziałek 1.04 uczniowie klas drugich brali udział w VI Ogólnopolskim Przeglądzie Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci OKO KALEJDOSKOPU. Najpierw obejrzeliśmy filmy animowane zrealizowane przez dzieci z całego kraju, a po seansie wzięliśmy udział w warsztatach animacji: „Kino od kuchni”, „Tańce łamańce”. Polecamy.

okokalejdoskopu4.19 1