Dźwiękowe pocztówki z Europy

„Polskie pejzaże”

18.11.2019 r.

lupa2a11.19 7

W kolejnej podróży po Europie w której wzięli udział uczniowie klas I-III wraz z Panem Lupa zawitaliśmy do Polski. Podczas koncertu dowiedzieliśmy się jak zmieniała się polska tradycja ludowa na przestrzeni  lat oraz jakie elementy pozostały do dziś i kto kultywuje regionalną różnorodność, a to wszystko za sprawą tradycji  i zwyczajów  ludowych polskiego wesela.

Warsztaty bębniarskie klas 3

W piątek 15 listopada  uczniowie klasy IIIa i IIIb w DK Jędruś udali sie w muzyczną podróż do świata pierwotnych afrykańskich rytmów bębniarskich. Mogliśmy zobaczyć i usłyszeć min. kij deszczowy, shekere czyli  grzechotę zrobioną z suchej i pustej tykwy owiniętej siateczką z nanizanymi na nią muszelkami, grzechotki z suszonej trawy czy klawesy. Największą atrakcją były jednak djembe - instrument muzyczny z Afryki.Są to bębny w kształcie kielicha. Graliśmy różne rytmy i wychodziło nam to całkiem nieźle. Polecamy!!!

Kamera! Akcja!

W środę 6.11 uczniowie klas 2 a, 2 b, 3 a, 3 b wzięli udział w kolejnym cyklu spotkań Lekcja w kinie. Tematem była Kamera! Akcja! O planie filmowym. Uczniowie podczas prezentacji w bardzo ciekawy sposób poznali zawody osób związanych z filmem. Po krótkiej przerwie mogliśmy obejrzeć film pt. Paddington 2. Pomimo tego, że część osób już widziała ten film to znowu wywołał w dzieciach wiele wzruszeń.

Od uczniów dla nauczycieli

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyło się głosowanie i wybierano nauczyciela w 5 różnych kategoriach. Wszyscy uczniowie mogli zagłosować na przygotowanych specjalnie kartach . Zliczaniem głosów zajął się Samorząd Uczniowski. W dniu 14.10 zwycięzcy pedagodzy odebrali z rąk przewodniczącej SU okolicznościowe statuetki . A oto wyniki:

Wyniki głosowania uczniów

I kategoria- Największe serce

I miejsce- p. Daria Reńska

II miejsce- p. Paweł Olszowiak

III miejsce p. Agnieszka Kowalska

II kategoria- Ciekawe lekcje

I miejsce- p. Tomasz Jakubowski

II miejsce- p. Paweł Olszowiak

III miejsce- p. Katarzyna Raczyńska

III kategoria- Uśmiech

I miejsce- p. Sebastian Pięta

II miejsce- p. Paweł Olszowiak

III miejsce- p. Agnieszka Kowalska

IV kategoria- Sprawiedliwość

I miejsce- p. Daria Reńska

II miejsce- p. Paweł Olszowiak

III miejsce- p. Sebastian Pięta

V kategoria- Pomocna dłoń

I miejsce - p. Agnieszka Kowalska

II miejsce- p. Agnieszka Marczewska

III miejsce- p. Daria Reńska i p. Sebastian Pięta.

 

Pamiętamy o tych, którzy odeszli

Tradycją naszej szkoły stało się już, że na końcu października wspominamy pracowników szkoły, którzy odeszli. Uczniowie i rodzice mogli zapoznać się z nazwiskami wielu osób na przygotowanej tablicy okolicznościowej.

pamietamy11.19

Konkurs na prezentację o patronie szkoły

W październiku odbył się konkurs dla uczniów klas 7-8 na prezentacje o Bolesławie Krzywoustym. Był on związany z tegorocznym projektem. Zwyciężyła uczennica klasy 8 b Hanna Nojman, wyróżnienie otrzymała Ania Gewiss z klasy 7 a. Dziewczynom gratulujemy. Prezentacja Hani została przedstawiona uczniom podczas obchodów Dnia Patrona.

Szkoła do Hymnu

W dniu 8 listopada 2019 roku o godzinie 11.11 cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 w Poznaniu odśpiewała Hymn Polski z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości. Podczas uroczystości  wciągnięto flagę Polski na maszt przed budynkiem Szkoły w obecności Sztandaru Szkoły.
Następnie nauczyciele i uczniowie udali się do holu na ciąg dalszy uroczystości. Koło teatralne „Czarodzieje sceny” pod kierunkiem pani Elwiry Kucharczyk przygotowało i zaprezentowało przedstawienie z okazji Święta Niepodległości.

Animacja w 2a

30 października 2019 r. uczniowie klasy 2a rozpoczęli cykl spotkań w Fundacji ARS. Tematem pierwszego spotkania była animacja. Dzieci poznały różne sposoby poruszania się postaci w filmie poprzez wykonanie różnych rekwizytów. Przygotowały animację filmu na podstawie ilustracji. Podsumowaniem tematu było wykonanie dowolnej lalki.

Niezwykła wycieczka 2a

04 listopada 2019 r. udaliśmy  się w niezwykłe miejsce naszego miasta- na Komendę Miejską Policji. Zaglądaliśmy  do takich miejsc, jakie na co dzień są niedostępne. Zapoznaliśmy się ze sprzętem jaki używają technicy kryminalistyki, odwiedziliśmy centrum dowodzenia 112, centrum obsługi meczy piłki nożnej w Poznaniu oraz zobaczyliśmy  jak funkcjonuje monitoring naszego miasta. Każde z dzieci miało okazje, aby sprawdzić swoje linie papilarne za pomocą specjalnego proszku. Dodatkowa atrakcją była możliwość sprawdzenia jak działa LUSTRO WENECKIE. Dzięki takiej wizycie  mogliśmy  przyjrzeć się bliżej służbie poznańskich policjantów i zobaczyć jak wygląda praca mundurowych na co dzień. Do szkoły wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.

Wyprawa do lasu klasy 3a i 3b

W środę, 30 października 2019r, uczniowie klas trzecich pojechali do Nadleśnictwa Konstatynowo, gdzie spotkali się z leśnikami. O tajemnicach lasu i jego znaczeniu dla człowieka bardzo ciekawie opowiadał pan Mariusz, który miał dla nas także przygotowane zadania: z darów lasu układaliśmy jesienny pejzaż, a na wyrębie musieliśmy odczytać wiek ściętego drzewa. Pani Kasia pokazała nam dawny gabinet leśniczego oraz zwierzęta żyjące w lesie. Było też ognisko i pachnące kiełbaski. Polecamy!!!!