Dla Naszych Dziadków

 

09 stycznia 2019 r.  uczniowie klasy 1a wybrali  się na kolejne spotkanie do Fundacji ARS. Tym razem tematem zajęć i warsztatów byli nasi Dziadkowie. Po wspólnej rozmowie, zabawach  i wykonaniu portretów dla Nich wykonali piękne rozety, które wręczą swoim dziadkom z okazji ich święta. Na koniec dzieci obejrzały bajkę animowaną pt. „Chojraki”.

dlanaszychdziadkow1.19 1

 

 

Fabryczne fantazje

Podczas kolejnego spotkania z panem Lupa i podróżnikiem Maurycym dzieci odwiedziły fabrykę , aby dowiedzieć się czy muzyka jest ukryta między zębatkami, śrubkami i taśmami? Odkryły, że w  fabryce oprócz maszyn i narzędzi można znaleźć rytm, melodię, a nawet całe piosenki! Zapoznały się także z instrumentami perkusyjnymi.

fabrycznefantazje1.19 1

W traperskiej Osadzie

21 grudnia 2019 r.  uczniowie klasy 1 a i 3 a udali się do Bolechówka, aby zapoznać się z pracą trapera. To piękne miejsce położone w Puszczy Zielonka, otoczone licznymi jeziorami. Jedną z głównych atrakcji naszej wyprawy  były zwierzęta –psy północy rasy Husky i Mulamute, konie, strusie afrykańskie i australijskie oraz inne zwierzęta gospodarcze., o których  dowiedzieliśmy  się wielu ciekawych rzeczy, oraz  które mieliśmy okazję nakarmić. Podczas spaceru uczniowie zdobyli wiedzę na temat Puszczy Zielonka oraz zwierzętach tam żyjących- niezwykłą okazją było stado łosi, które mogli oglądać z bezpiecznej odległości. Po udanym spacerze przyszedł czas na kiełbaski z rusztu.  Ale to nie koniec niespodzianek – bowiem na strudzonych traperów czekał jeszcze Mikołaj z podarunkami, z czego się bardzo ucieszyliśmy. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Poznania. Była to zupełnie inna przygoda, niż do tej pory orazniezwykła lekcja przyrody.

traperskaosada12.18 1

traperskaosada12.18 2


Zajęcia biblioteczne

13 grudnia uczniowie klasy 3a zostali zaproszeni do szkolnej biblioteki przez p. Elwirę, która zapoznała dzieci z nowościami książkowymi. Pani Elwira zaprezentowała kilkanaście nowości literatury szwedzkiej. Dzieci miały okazję obejrzeć wszystkie książki a potem je wypożyczyć. Wysłuchały również książki „Dom, który się przebudził” którego głównym bohaterem jest samotny i zrzędliwy pan Larson, który gasi światła w całym domu, jakby szykował się na kres życia. Niespodziewanie w opuszczonym domostwie pojawia się mały chłopiec z prośbą o zaopiekowanie się jego roślinką na czas wyjazdu. Od tego czasu  życie Larsona zmieni się diametralnie Jak ktoś chce dowiedzieć się jak będzie wyglądało życie pana Larsona zapraszamy do lektury. Dodatkowym atutem książki są piękne ilustracje. Zajęcia zakończyły warsztaty plastyczne, podczas których uczniowie wykonali ilustracje do wysłuchanej książki. Prace uczniów klasy 3 a można obejrzeć w bibliotece szkolnej. Bardzo dziękujemy p. Elwirze za zaproszenie i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

biblio3a12.18 4

Ale Kino! - "Dzień czekolady"

6 grudnia uczniowie klasy 3a  wybrali się na film familijny pt. „ Dzień czekolady”, który był wyświetlany w ramach 36. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego. Film  pokazuje świat dorosłych przez pryzmat wyobraźni dzieci. „Dzień czekolady” to opowieść o tęsknocie, miłości i wyobraźni tak potężnej, że niemożliwe staje się możliwe zmieniając życie wszystkich bohaterów na zawsze. „Dzień czekolady” to opowieść o przygodach Moniki i Dawida. Dzięki tajemniczemu Skoczkowi czasu poznają magiczny świat, w którym żyją pożeracze dni tygodnia i wiele innych niezwykłych postaci. Muszą dowiedzieć się jak cofnąć czas i co zrobić, aby uciec przed wiedźmą, która wykrada wspomnienia. Film warty obejrzenia. 

Mikołajkowe spotkanie w ARS - ie

5 grudnia klasa 3a wybrała się na kolejne spotkanie do Fundacji ARS. Tym razem tematem zajęć i warsztatów były zwyczaje bożonarodzeniowe. Po wspólnej rozmowie na temat polskich zwyczajów bożonarodzeniowych i wspólnych zabawach oraz grach uczniowie przygotowali przepiękne świąteczne świeczniki technika decoupage. Efekty oceńcie sami. Na koniec obejrzeli również dwa świąteczne filmy .

mikolajki3a12.18 1

Konkurs recytatorski

W czwartek odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas młodszych . W tym roku uczniowie mogli wybrać wiersz o tematyce zimowej lub bożonarodzeniowej. Najwięcej uczniów zaprezentowało się z klas pierwszych. Cała grupa uczestników zasługuje na brawa i nagrody.

konkursrecytatorski12.18

Konkurs na "Rysunek Białej Laski"

11.12.2018r.zrąk p. Dyrektor uczniowie klasy 1 a otrzymali Dyplomy Laureata za udział w konkursie , a klasa nagrodę rzeczową w postaci gry edukacyjnej „Zwierzęta świata”. Organizatorem konkursu było Wielkopolskie Stowarzyszenie Niewidomych.

rysunekbialejlaski12.18

Planetarne Partytury

planetarnepartytury12.18 7
„Planetarne Partytury” to tytuł kolejnego koncertu muzycznego z cyklu   „MUZYCZNY ROZKŁAD JAZDY czyli Pan Lupa i przyjaciele w poszukiwaniu dźwięków”, który odbył się 11 XII 2018 r. Podczas koncertu, wraz  z Naukowcem, Podróżnikiem Maurycym oraz Nietoperzem Cypisem dzieci odbyły między galaktyczną podróż w poszukiwaniu  dźwięków jakie skrywają planety oraz jak instrumenty elektroniczne tworzą muzykę z rzeczy pozornie zwyczajnych. Ale kosmos!

planetarnepartytury12.18 1