Turniej unihokeja chłopców

20 listopada w Szkole Podstawowej nr 78 odbyły się półfinały w unihokeju chłopców. Do rywalizacji przystąpiły szkoły: gospodarze czyli SP 78, SP 85, SP salezjanie oraz SP3.

Pierwszy mecz rozgraliśmy z SP sal. Mecz rozpoczął się nie pomyśli bo już w pierwszej minucie meczu straciliśmy bramkę. Nawet dochodziły głosy z ławki kibiców, że „Trójka” przegra ten mecz z kretesem. Natomiast po wznowieniu meczu po straconej bramce nasza reprezentacja pokazała na ją stać i strzeliła w całym meczu 3 bramki nie tracąc już żadnej.

Następny pojedynek to mecz z SP 78. Zespół rywali był ustawiony defensywnie licząc na grę  z kontry. Po ciężkich 2 tercjach było 0:0. W trzeciej tercji chłopcy przyspieszyli nieco tempo co skutkowało zdobywaniem wolnej przestrzeni i celnymi dośrodkowaniami, z których dwa wykorzystał Jakub Pawlak i mecz zakończył się 2:0 dla SP 3. Z uwagi na układ w tabeli  i wygrane dwa mecze poprzednie SP85, ostatni mecz właśnie z tą drużyną to mecz o pierwsze miejsce gdyż obydwa zespoły miały pewny awans do finału. Powiedziałem chłopcom aby za wszelką cenę nie walczyli o wynik ponieważ przy tak dużym zmęczeniu bałem się o kontuzję, a chłopcy grali od razu po meczu z SP 78. Rozluźnieni w dobrych nastrojach przegrali z SP 85 8:0, awansując do wielkiego finału z drugiego miejsca.

Reprezentacja SP 3 Poznań

1.    FRANCISZEK MADEJ

2.    PAWEŁ SIERZCHUŁA

3.    PIOTR SIERZCHUŁA

4.    OLAF CICHECKI

5.    MACIEJ DŹWIGAŁA

6.    IGOR PIOTROWSKI

7.    KACPER ROMEL

8.    JAKUB PAWLAK

9.    KRYSTIAN WASYNIAK

Opiekun zespołu:

Sebastian Pięta