Wielkopolski Turniej Orlika 2017

Dnia 5 kwietnia nasza szkoła wzięła udział w pierwszym etapie Wielkopolskiego Turnieju Orlika na orliku. W rozgrywkach uczestniczyło 6 szkół: SP Salezjanie, SP 14, SP 3 , SP 45, SP 20 w tym zwycięzca zeszłorocznej edycji SP 60.
Zespoły zostały podzielone na 2 grupy. Nasza szkoła miała w grupie SP 45 i SP 20.
W pierwszym meczu w 3 minucie meczu straciliśmy bramkę przegrywając 1:0 z SP 20. Po tym golu chłopcy włączyli „drugi bieg” i ostatecznie po 20 minutach gry było 4:2 dla SP 3.
Następny mecz z SP 45 również nie należał do najłatwiejszych, ale po doświadczeniach z poprzedniego meczu  i wyeliminowaniu błędów uzyskaliśmy satysfakcjonujący dla nas wynik  4:1.
W półfinale zagraliśmy z SP Salezjanami i był to najłatwiejszy mecz, w którym wygraliśmy 4:0.
Po tym meczu czekaliśmy na finał. Finał, w którym znowu przyszło zmierzyć się nam z SP 20, bardzo dobrze dysponowanym rywalem.
Ostatecznie w finałowym meczu odnieśliśmy zwycięstwo , wygrywając 4:1.