• Start
  • Sport
  • Gwiazdkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej 2016

Gwiazdkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej 2016

3 grudnia, w sobotę reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w gwiazdkowym turnieju piłki nożnej na osiedlu Władysława Łokietka w SP 35. W turnieju wzięło udział 6 drużyn, które reprezentowały wysoki poziom techniczny gry oraz co jest jedną z kluczowych kwestii wychowawczych w tym wieku turniej odbywał się w duchu fair play z poszanowaniem przepisów i rywala.
W turnieju udział wzięły zespoły:
SALOS I
SALOS II
SP 3
HURAGAN POBIEDZISKA
AKF ŁOKIETEK
GALAKTIKOS PN
Pierwszy mecz przyszedł nam zagrać z drugim zespołem Salosu Poznań. Chłopcy w zasadzie nie dali szans rywalom wygrywając mecz 6:0.Po udanym pierwszym starciu , przyszedł czas na starcie z Galaktikos Pn.W tym spotkaniu chłopcy z Trójki znowu nie dali szans rywalom i powtórzyli wynik z pierwszego spotkania. Po zakończonym meczu mieliśmy zgromadzonych 6 pkt i 12 goli na koncie. Następny pojedynek z AKF Łokietek również wygraliśmy, 4:0 choć rywal dobrze dysponowany, grał szybką piłkę, często wykorzystywał bramkarza do konstruowania ataku i tym samym rezultat uzyskany z dużym wysiłkiem, ale najważniejsze,  że drużyna znowu zainkasowała 3 pkt. Po trzech meczach mieliśmy 9 pkt i 16 bramek zdobytych, nie tracąc żadnej. Czwarty przedostatni mecz przyszedł nam zagrać z zespołem Salosu I. Mecz w dramatycznych okolicznościach skończył się na naszą korzyść i wygraliśmy 2:1. Rywal miał kapitalnego bramkarza, który niejednokrotnie ratował swój zespół z opresji. Zwycięstwo w tym meczu było o tyle ważne, że Huragan Pobiedziska miał do tej pory tyle samo punktów co my i w ostatnim meczu wystarczył nam remis. Mecz z Huraganem Pobiedziska miał być najtrudniejszym meczem dla nas na tym turnieju, ale 5 minut później okazało się, że było odwrotnie. Możliwe że morale przeciwników spadło po remisie 2:2 uzyskanym z Galaktikos Pn. Po 5 minutach pierwszej połowy prowadziliśmy 5:0 i tym samym zapewnili sobie chłopcy spokój w grze do końca spotkania. Ostatecznie wygraliśmy 5:1 i zajęliśmy 1 miejsce w turnieju.

REPREZENTACJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W POZNANIU

JAKUB JUCHACZ – KAPITAN ZESPOŁU
MARC HARMAN – BRAMKARZ
KRZYSZTOF KURASZ
ŁUKASZ KALETA
DAWID CZAJKA
JAKUB RYDLEWSKI
JAKUB WICZYŃSKI

OPIEKUN ZESPOŁU: Sebastian Pięta

 

turniejpilkinoznej12.16 1