Drużyna z "Trójki" górą!

10 kwietnia o godzinie 10.00 rozpoczął się pierwszy etap Wielkopolskiego Turnieju Orlika na orliku przy Drodze Dębińskiej w Poznaniu. Do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów: SP3,SP 50, SP 14, SP 60, SP 4 Luboń, SP 45. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. SP 3 grała z SP 14 i SP 60 w jednej grupie.

Wyniki w grupach:

A SP 60-SP14  1:2,                  B        SP 45-SP Luboń  0:3,

   SP 3-SP 60  3:0,                            SP 50-SP 45 1:0,

   SP 3-SP 14 3:1.                             SP Luboń-SP 50 1:0.

W półfinale spotkały się szkoły:
SP 3- SP 50    7:0
SP 14-SP Luboń 5:1

Finał
SP 3-SP 14 5:1

REPREZENTACJA SZKOŁY WYSTĄPIŁA W SKŁADZIE: FRANCISZEK MADEJ, PAWEŁ SIERZCHUŁA, OLAF CICHECKI, MACIEJ DŹWIGAŁA, KACPER ROMEL, LUCJAN SZESZUŁA, JAKUB PAWLAK, HUBERT WROTOŃ, ADRIAN CHRAPLEWSKI.

Sebastian Pięta

wielkopolskiturniejorlika4.18 2

wielkopolskiturniejorlika4.18 1

wielkopolskiturniejorlika4.18 3   wielkopolskiturniejorlika4.18 4

Finały chłopców w unihokeju

7 grudnia odbył się finał chłopców w unihokeju w ramach Igrzysk Dzieci. Do rywalizacji o najlepszą szkołę w unihokeju w mieście Poznaniu przystąpiły 4 szkoły: SP 20, SP 85, SP 51 i  SP 3.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z SP 85 i po dobrym meczu, pełnego walki przegraliśmy nieznacznie 2:1. Potem zagraliśmy mecz z SP 51, który był mniej dynamiczny od poprzedniego i po stanowczej przewadze i grze na połowie przeciwnika wygraliśmy symbolicznie 1:0. Ostatni mecz to mecz z SP 20. Wygrana dawała nam szansę na zajęcie nawet pierwszego miejsca, przegrana lub remis „tylko” trzecie. Niestety ten mecz niespodziewanie przegraliśmy 6:0 i ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce.

SP 3 Poznań zajęła 3 miejsce w Mistrzostwach Miasta Poznania w Unihokeju Chłopców.

REPREZENTACJA SP3 POZNAŃ

1.     OLAF CICHECKI

2.     MACIEJ DŹWIGAŁA

3.     FRANCISZEK MADEJ

4.     JAKUB PAWLAK

5.     IGOR PIOTROWSKI

6.     KACPER ROMEL

7.     PAWEŁ SIERZCHUŁA

8.     PIOTR SIERZCHUŁA

9.     KRYSTIAN WASYNIAK

Opiekun zespołu:

 

Sebastian Pięta

Igrzyska Dzieci - finał

29 listopada reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w FINALE unihokeja dziewcząt w Igrzyskach Dzieci czyli Mistrzostw Miasta Poznania. W tym dniu zmierzyliśmy się z SP Salezjanami, SP 85, SP 78. Pierwszy mecz zagraliśmy z SP Salezjanami gdzie po zostaliśmy pokonani 9:1. Następny mecz rozegraliśmy ze szkołą ,z którą przegraliśmy 4:0 w półfinale –SP 78. Tym razem przegraliśmy 8:0. Ostatni mecz finału to rywalizacja z SP 85. Niestety ten mecz również przegraliśmy i to 6:0. Reasumując reprezentacja naszej szkoły zajęła 4 miejsce w Poznaniu w Unihokeju Dziewcząt.

Reprezentacja SP 3 Poznań

1.     Julia Czajkowska

2.     Aleksandra Koprucka

3.     Anita Marek

4.     Oliwia Russak

5.     Justyna Andrzejewska

6.     Maria Zwierzycka

7.     Maja Michalak

8.     Amelia Kaliszuk

9.     Anna Gewiss

Opiekun zespołu:

 

Sebastian Pięta

Półfinały Igrzysk Dzieci w Unihokeju Dziewcząt

23 listopada w SP 78 odbyły się półfinały Igrzysk Dzieci w Unihokeju Dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły 4 szkoły: gospodarze SP 78, mistrz z zeszłego roku SP 19, SP 5 i nasza reprezentacja SP 3.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z SP 78, który zakończył się porażką 0:4. W takim układzie trzeba było powalczyć w następnym meczu o uzyskanie pozytywnego wyniku. Niestety w drugim meczu przegraliśmy z Sp 19 1:2 i to półtorej minuty przed zakończeniem spotkania. Po tym spotkaniu mimo dwóch porażek nie byliśmy nie byliśmy na straconej jak się okazało pozycji gdyż SP 5 wygrała z SP 19 4:1. Nasz ostatni mecz z SP 5 musieliśmy wygrać wysoko najlepiej 5:0 aby cieszyć się z udziału w finale, ale teoretycznie trudna sytuacja biorąc pod uwagę, że SP wygrała z SP 19 to osiągnąć taki wynik było raczej ciężko. Jak okazało się w praktyce rywal chyba nie miał sił do nawiązania równorzędnej rywalizacji bo po pierwszej tercji było 3:0 dla nas – ale to wciąż mało. Druga tercja, dziewczęta coraz bardziej zmęczone, gorsza skuteczność, wynik 4:0, wciąż mało. W trzeciej tercji przy determinacji całej drużyny dziewczyny strzeliły jeszcze 2 bramki z wynikiem na koniec spotkania 6:0. I oto w w ten sposób bo dramatycznym przebiegu całego turnieju jesteśmy w finale!!!

Reprezentacja SP 3 dziewczęta:

1.    Maja Michalak

2.    Amelia Kaliszuk

3.    Aleksandra Koprucka

4.    Anita Marek

5.    Oliwia Russak

6.    Justyna Andrzejewska

7.    Maria Zwierzycka

8.    Anna Gewiss

9.    Julia Czajkowska

Opiekun zespołu:
Sebastian Pięta

unihokejdziewczat11.17 2

unihokejdziewczat11.17 1    unihokejdziewczat11.17 3

 

Turniej unihokeja chłopców

20 listopada w Szkole Podstawowej nr 78 odbyły się półfinały w unihokeju chłopców. Do rywalizacji przystąpiły szkoły: gospodarze czyli SP 78, SP 85, SP salezjanie oraz SP3.

Pierwszy mecz rozgraliśmy z SP sal. Mecz rozpoczął się nie pomyśli bo już w pierwszej minucie meczu straciliśmy bramkę. Nawet dochodziły głosy z ławki kibiców, że „Trójka” przegra ten mecz z kretesem. Natomiast po wznowieniu meczu po straconej bramce nasza reprezentacja pokazała na ją stać i strzeliła w całym meczu 3 bramki nie tracąc już żadnej.

Następny pojedynek to mecz z SP 78. Zespół rywali był ustawiony defensywnie licząc na grę  z kontry. Po ciężkich 2 tercjach było 0:0. W trzeciej tercji chłopcy przyspieszyli nieco tempo co skutkowało zdobywaniem wolnej przestrzeni i celnymi dośrodkowaniami, z których dwa wykorzystał Jakub Pawlak i mecz zakończył się 2:0 dla SP 3. Z uwagi na układ w tabeli  i wygrane dwa mecze poprzednie SP85, ostatni mecz właśnie z tą drużyną to mecz o pierwsze miejsce gdyż obydwa zespoły miały pewny awans do finału. Powiedziałem chłopcom aby za wszelką cenę nie walczyli o wynik ponieważ przy tak dużym zmęczeniu bałem się o kontuzję, a chłopcy grali od razu po meczu z SP 78. Rozluźnieni w dobrych nastrojach przegrali z SP 85 8:0, awansując do wielkiego finału z drugiego miejsca.

Reprezentacja SP 3 Poznań

1.    FRANCISZEK MADEJ

2.    PAWEŁ SIERZCHUŁA

3.    PIOTR SIERZCHUŁA

4.    OLAF CICHECKI

5.    MACIEJ DŹWIGAŁA

6.    IGOR PIOTROWSKI

7.    KACPER ROMEL

8.    JAKUB PAWLAK

9.    KRYSTIAN WASYNIAK

Opiekun zespołu:

Sebastian Pięta

 

Turniej unihokeja dziewcząt

16 listopada reprezentacja naszej szkoły w unihokeju dziewcząt rozegrała pierwszy I etap rozgrywek w SP 18. W turnieju tym przyszło nam zmierzyć się z SP 28 , z którą zremisowaliśmy 2:2. W następnym meczu tym razem z SP 6 musieliśmy wygrać aby awansować do następnej fazy rozgrywek, tym bardziej że SP 6 wygrała z SP 28 3:1. W pierwszej tercji zawodniczki z SP 3 strzeliły 2 bramki i na 2 tercję wychodziły już trochę spokojniejsze ale skoncentrowane. Mecz po drugiej tercji zakończył się tym samym wynikiem. W trzeciej tercji natomiast padły jeszcze dwie bramki i nasz zespół pewnie awansował do następnej fazy rozgrywek wygrywając z SP 6 4:0.

REPREZENTACJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W POZNANIU

1.     MARIA ZWIERZYCKA

2.     AMELIA KALISZUK

3.     JUSTYNA ANDRZEJEWSKA

4.     ANITA MAREK

5.     MAJA MICHALAK

6.     OLIWIA RUSSAK

7.     JULIA CZAJKOWSKA

8.     ALEKSANDRA KOPRUCKA

Opiekun zespołu:

 

Sebastian Pięta

unihokejdziewczat10.17 1   unihokejdziewczat10.17 2

 

Igrzyska Dzieci - turniej unihokeja

11 października reprezentacja naszej szkoły w unihokeju chłopców rozegrała pierwszy etap rozgrywek w ramach Igrzysk Dzieci. Do rozegrania były dwa mecze z SP 25 i SP 79. Drugi z tych zespołów nie dojechał, więc pozostała rywalizacja z SP 25. Mecz był bardzo dynamiczny, w pierwszej tercji zdobyliśmy bramkę jako pierwsi. Wynik 1:0 utrzymywał się bardzo długo, aż do 2 tercji. W drugiej bardzo szybko SP 25 wyrównała. Potem chłopcy z SP 3 zaczęli strzelać jak na zawołanie i koniec tercji to 5:1 dla SP 3. Niestety chłopcy chyba się wystrzelali bo w 3 tercji  na 2 minuty przed końce, spotkania było 5:4 dla nas. Następne dwie minuty to jednak na szczęście atak z naszej strony, który nie zakończył się żadną bramką ale dał utrzymanie tego wyniku do końca spotkania.

REPREZENTACJA SP 3 POZNAŃ

1.    Jakub Pawlak

2.    Lucjan Szeszuła

3.    Igor Piotrowski

4.    Kacper Romel

5.    Piotr Sierzchuła

6.    Paweł Sierzchuła

7.    Olaf Cichecki

8.    Krystian Wasyniak

9.    Maciej Dźwigała

 

Sebastian Pięta

Zawody unihokeja

23 kwietnia w niedzielę wzięliśmy udział w zawodach unihokeja w Zespole Szkół Salezjańskich na osiedlu Bohaterów II Wojny Światowej.W turnieju udział wzięły: Karolina Szymańska, Zuzanna Zawiasińska, Maja Michalak, Zuzanna Węcławek, Amelia Kaliszuk, Wiktoria Eberle, Julia Czajkowska, Maria Zwierzycka, Magdalena Brożek, Natalia Hetman.

unihokej4.17 1

Wielkopolski Turniej Orlika 2017

Dnia 5 kwietnia nasza szkoła wzięła udział w pierwszym etapie Wielkopolskiego Turnieju Orlika na orliku. W rozgrywkach uczestniczyło 6 szkół: SP Salezjanie, SP 14, SP 3 , SP 45, SP 20 w tym zwycięzca zeszłorocznej edycji SP 60.
Zespoły zostały podzielone na 2 grupy. Nasza szkoła miała w grupie SP 45 i SP 20.
W pierwszym meczu w 3 minucie meczu straciliśmy bramkę przegrywając 1:0 z SP 20. Po tym golu chłopcy włączyli „drugi bieg” i ostatecznie po 20 minutach gry było 4:2 dla SP 3.
Następny mecz z SP 45 również nie należał do najłatwiejszych, ale po doświadczeniach z poprzedniego meczu  i wyeliminowaniu błędów uzyskaliśmy satysfakcjonujący dla nas wynik  4:1.
W półfinale zagraliśmy z SP Salezjanami i był to najłatwiejszy mecz, w którym wygraliśmy 4:0.
Po tym meczu czekaliśmy na finał. Finał, w którym znowu przyszło zmierzyć się nam z SP 20, bardzo dobrze dysponowanym rywalem.
Ostatecznie w finałowym meczu odnieśliśmy zwycięstwo , wygrywając 4:1.

1 miejsce SP 3 Poznań
2 miejsce SP 20 Poznań
3 miejsce SP 60 Poznań
4 miejsce SP Salezjanie

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3: Marc Harman, Jakub Juchacz, Krzysztof Kurasz, Jakub Rydlewski, Jakub Wiczyński, Dawid Czajka, Łukasz Kaleta, Piotr Sierzchuła, Jakub Pawlak

Sebastian Pięta

turniejorlik3.17 3

turniejorlik3.17 1 
  turniejorlik3.17 2

 

Zakończeniu turnieju halowej piłki nożnej

11 grudnia w auli Sp 35 w Poznaniu miało miejsce podsumowanie gwiazdkowego turnieju w halowej piłce nożnej.
Reprezentacja naszej szkoły w składzie:

Łukasz Kaleta
Jakub Juchacz
Jakub Rydlewski
Dawid Czajka
Krzysztof Kurasz
Jakub Wiczyński

zdobyła 1 miejsce w tym turnieju.

1 miejsce SP 3 Poznań

2 miejsce Huragan Pobiedziska
3 miejsce Salos Poznań

Opiekun zespołu:
Sebastian Pięta

 

halowka12.16 1     halowka12.16 2