Świetlica

Do świetlicy szkolnej zapraszamy dzieci w godzinach od 6:30 do 17:00. Przebywają w niej uczniowie przed i po obowiązkowych zajęciach szkolnych. Każdy nauczyciel świetlicy sprawuje opiekę nad swoją grupą dzieci w wyznaczonych salach. Świetlica spełniając swą funkcję opiekuńczo-wychowawczą stara się rozwijać zainteresowania i uzdolnienia dzieci, wyzwalać w nich ekspresję twórczą i kształtować sprawność manualną i ruchową. Nauczyciele dokładają wszelkich starań, aby zajęcia uczyły dzieci współdziałania w grupie i kształtowały umiejętność komunikowania się, by uczniowie przebywali w bezpiecznym i przyjaznym dla nich otoczeniu. Dbamy o  stworzenie warunków do zabaw w grupkach rówieśniczych, pomagamy w odrabianiu prac domowych. Przypominamy dzieciom o zjedzeniu posiłku. Dzieci mogą zrelaksować się i wypocząć po skończonych lekcjach.

RAMOWY PLAN DNIA

6:30 - rozpoczęcie działalności świetlicy

6:30 - 8:45 -- zajęcia poranne dowolne zgodne z zainteresowaniem dzieci ( gry planszowe, zabawy na dywanie, rysowanie, kolorowanie, itp. )

ŚWIETLICA JEST NIECZYNNA PODCZAS POBYTU DZIECI NA ZAJĘCIACH SZKOLNYCH WG PLANU(do godz. 11:30)

11:30 - wznowienie działalności świetlicy

11:30-13:00 -  zajęcia własne wg zainteresowań w grupach (zabawy na dywanie, gry planszowe, układanki…)

12:00-13:00  - obiad w stołówce szkolnej pod opieką wychowawcy świetlicy

13:00-16:00 - zajęcia programowe w grupach wychowawczych w sali i na dworze  ( w zależności od pogody ) oraz w dodatkowych formach zajęć, prowadzonych przez nauczycieli świetlicy
16.00-17.00 - zajęcia własne w grupkach zainteresowań.

swietlica9.16 1

ROK SZKOLNY 2020/2021

Plan pracy świetlicy - listopad - p. Moskalik

Plan pracy świetlicy - listopad - p. Sajnaj

JESIEŃ W ŚWIETLICY

swietlica10.20 3

swietlica10.20 1  swietlica10.20 2

swietlica10.20 4

swietlica10.20 5

Plan pracy świetlicy - październik - p. Sajnaj

Plan pracy świetlicy - październik - p. Bienkiewicz

Plan pracy świetlicy - październik - p. Kicińska

Plan pracy świetlicy - październik - p. Moskalik

Plan pracy świetlicy - wrzesień - p. Sajnaj

Plan pracy świetlicy - wrzesień - p. Bienkiewicz

Plan pracy świetlicy - wrzesień - p. Kicińska

Plan pracy świetlicy - wrzesień - p. Moskalik

KONKURS „ POCZTÓWKA Z WAKACJI ”

Zapraszamy naszych Świetliczaków do udziału w konkursie plastycznym pt.„Pocztówka z wakacji”. Praca może być wykonana  dowolną techniką, ma  przedstawiać :miejsce gdzie spędziłeś wakacje, co ciekawego tam robiłeś,  twoją przygodę wakacyjną, czy miejscowość (kraj), która ci się spodobała. Prace prosimy oddawać do 25 września.

Witamy w świetlicy.

W środę 2 września 2020 powitaliśmy w świetlicy uczniów klasy 1a. Najmłodsi uczniowie zapoznali się z nowym miejscem, jakim jest świetlica, poznali prawa i obowiązki ucznia świetlicy szkolnej oraz regulamin świetlicy.Dzięki wspólnym zabawom znamy swoje imiona. Uczniowie klasy pierwszej są bardzo mili i pracowici, co można zobaczyć na poniższych fotografiach.

swietlica9.20 1

swietlica9.20 2