Świetlica

Do świetlicy szkolnej zapraszamy dzieci w godzinach od 6:30 do 17:00. Przebywają w niej uczniowie przed i po obowiązkowych zajęciach szkolnych. Każdy nauczyciel świetlicy sprawuje opiekę nad swoją grupą dzieci w wyznaczonych salach. Świetlica spełniając swą funkcję opiekuńczo-wychowawczą stara się rozwijać zainteresowania i uzdolnienia dzieci, wyzwalać w nich ekspresję twórczą i kształtować sprawność manualną i ruchową. Nauczyciele dokładają wszelkich starań, aby zajęcia uczyły dzieci współdziałania w grupie i kształtowały umiejętność komunikowania się, by uczniowie przebywali w bezpiecznym i przyjaznym dla nich otoczeniu. Dbamy o  stworzenie warunków do zabaw w grupkach rówieśniczych, pomagamy w odrabianiu prac domowych. Przypominamy dzieciom o zjedzeniu posiłku. Dzieci mogą zrelaksować się i wypocząć po skończonych lekcjach.

RAMOWY PLAN DNIA

6:30 - rozpoczęcie działalności świetlicy

6:30 - 8:45 -- zajęcia poranne dowolne zgodne z zainteresowaniem dzieci ( gry planszowe, zabawy na dywanie, rysowanie, kolorowanie, itp. )

ŚWIETLICA JEST NIECZYNNA PODCZAS POBYTU DZIECI NA ZAJĘCIACH SZKOLNYCH WG PLANU(do godz. 11:30)

11:30 - wznowienie działalności świetlicy

11:30-13:00 -  zajęcia własne wg zainteresowań w grupach (zabawy na dywanie, gry planszowe, układanki…)

12:00-13:00  - obiad w stołówce szkolnej pod opieką wychowawcy świetlicy

13:00-16:00 - zajęcia programowe w grupach wychowawczych w sali i na dworze  ( w zależności od pogody ) oraz w dodatkowych formach zajęć, prowadzonych przez nauczycieli świetlicy
16.00-17.00 - zajęcia własne w grupkach zainteresowań.

swietlica9.16 1

Roczny plan pracy świetlicy - pdf

KONKURS PLASTYCZNY- „SZKOŁA JAKIEJ NIE ZNACIE”

Jak wygląda szkoła z Twoich snów?
Jak chciałbyś, aby wyglądała Twoja szkoła?
Nauczyciele jeżdżący na wrotkach, a może uczniowie tańczący tango na każdej przerwie?
Wykaż się kreatywnością!

Prace prosimy oddawać do 5 grudnia.

Plan pracy świetlicy - listopad - p. Bienkiewicz

Plan pracy świetlicy - listopad - p. Łastowiecka

Plan pracy świetlicy - listopad - p. Kicińska

Plan pracy świetlicy - listopad - p. Rękoś

Plan pracy świetlicy - listopad - p. Łuzińska

ZWYCIĘZCY KONKURSU „POCZTÓWKA Z WAKACJI”

I miejsce- Sebastian Pawlak kl. 1b i Arkadiusz Bardzel kl. 2b

II miejsce- Zuzanna Bazyli kl.2a

III miejsce – Oliwia Wesołek kl. 1b

Serdecznie gratulujemy.

swietlica11.18 1

swietlica11.18 2   swietlica11.18 3

swietlica11.18 4

Plan pracy świetlicy - październik - p. Bienkiewicz

Plan pracy świetlicy - październik - p. Łastowiecka

Plan pracy świetlicy - październik - p. Kicińska

Plan pracy świetlicy - październik - p. Rękoś

Plan pracy świetlicy - październik - p. Łuzińska

KONKURS „ POCZTÓWKA Z WAKACJI ”

Zapraszamy naszych Świetliczaków do udziału w konkursie plastycznym pt. „Pocztówka z wakacji”. Praca może być wykonana  techniką dowolną w formacie nie większym niż A4.  Może przedstawiać : miejsce gdzie spędziłeś wakacje, co ciekawego tam robiłeś,  twoją przygodę wakacyjną, czy miejscowość (kraj) która ci się spodobała. Prace prosimy oddawać do 5 października.

swietlicawrzesien9.18 4

swietlicawrzesien9.18 1   swietlicawrzesien9.18 3