• Start
  • Informacje
  • Ogólnopolski Konkurs Misyjny "Mój kolega z Buluby" - rozstrzygnięty

Ogólnopolski Konkurs Misyjny "Mój kolega z Buluby" - rozstrzygnięty

Ogólnopolski Konkurs Misyjny „ Mój kolega z Buluby” został rozstrzygnięty. Cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i nauczycieli z całej Polski. Przesłano 705 prac m.in. z Gdańska, Lublina, Nowego Miasta nad Pilicą,  Wrocławia czy Krzywaczki.  Jury zgodnie z regulaminem wybrało Laureatów w trzech kategoriach wiekowych. I kategoria- klasy I-III; II kategoria klasy IV-VI i III kategoria klasy VII- VIII oraz przyznało po 5 wyróżnień w każdej z kategorii. Jury nie miało łatwego zadania. Przesłane do nas prace były bardzo ciekawe zarówno pod względem artystycznym jak i społecznym- niosły ze sobą głęboki przekaz. Bardzo wszystkim dziękujemy za udział w konkursie. Za wielkie zaangażowanie i kreatywność widoczne w przesłanych pracach. Cieszymy się, że tak wiele osób mogło poznać niezwykłą postać Doktor Wandy Błeńskiej wielkiej lekarki i misjonarki, Poznanianki Stulecia, Polskiej Matce Trędowatych, która przez 43 lata opiekowała się chorymi na trąd w Ugandzie.

Laureaci oraz wyróżnieni uczniowie zostali powiadomieni o wynikach konkursu. Po uroczystej Gali Finałowej Konkursu, która odbędzie się w dniu 23 października zostaną opublikowane na naszej stronie imiona i nazwiska Laureatów oraz Wyróżnionych. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, a zwycięzcom z całego serca gratulujemy!

Szkoła w Bulubie2