Zebranie dla rodziców przyszłorocznych klas pierwszych

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 w Poznaniu oraz wychowawcy klas pierwszych w roku szkolnym 2018/2019 zapraszają na pierwsze organizacyjne zebranie z rodzicami, które odbędzie się w dniu 5 czerwca 2018 roku o godzinie 17.00 w holu Szkoły, os. Piastowskie 27.

Laureaci XI Międzyszkolnego Konkursu Gramatyczno – Stylistycznego „ SPRAWNIE PISZĘ” dla uczniów klas II i III m. Poznania

sprawniepiszeikona

20 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się finał XI Międzyszkolnego Konkursu Gramatyczno- Stylistyczne „Sprawnie piszę”. W finale konkursu wzięło udział  29 uczniów z 7 poznańskich szkół.

Laureatami wśród uczniów klas II zostali :

I miejsce -         Araszkiewicz Maciej          Piątkowska Szkoła Społeczna

II miejsce -        Niedziela Gabriel               SP 20

II miejsce -      Strzelecki Piotr                   SP 3

III miejsce -       Hess Barbara                    Piątkowska Szkoła Społeczna

Laureatami wśród uczniów klas III zostali :

I miejsce-         Osak Maciej                        Piątkowska Szkoła Społeczna

II miejsce -       Wyszkowski Tomasz            SP 6

III miejsce-      Idczak Kajetan                    SP 18

IV miejsce -     Druzga Maja                         SP 3

V miejsce -      Falgier Julia                          SP 18

Wymienieni laureaci 27 kwietnia r. otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy podczas uroczystego podsumowania konkursu.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym !!!

"Zamiast powidła kup kostkę mydła"

W naszej Szkole rozpoczynamy akcję: " Zamiast powidła kup kostkę mydła". Każdego dnia 1400 dzieci umiera z powodu chorób biegunkowych. Mycie rąk to jedna z najtańszych, najprostszych i najbardziej efektywnych metod profilaktyki zdrowotnej. Misjonarze uczą mycia rąk dzieci chodzące do prowadzonych przez nich szkół i przedszkoli. Aby dobre nawyki mogły się kształtować i trwać potrzebne jest mydło.

Medycy z Fundacji Redemptoris Missio pracują w najdalszych zakątkach świata. Wszyscy powracający stamtąd zwracają uwagę na katastrofalny stan higieny. Dlatego zwracam się do Państwa o włączenie się w tą akcję. Tak naprawdę ta kostka mydła może uratować jakiemuś dziecku życie. Z góry dziękuję za okazaną pomoc i zrozumienie. Ważne jest aby były to mydła w formie kostki, a nie żadne inne. Naprzeciwko wejścia do Szkoły jest wystawiony karton a nad nim plakat z hasłem. Zbiórka trwa od dzisiaj i na pewno przez najbliższy tydzień.

Honorata Dzida