Wyniki konkursów międzyszkolnych

Zwycięstwo w konkursie mitologicznym

20 kwietnia uczniowie z naszej szkoły zajęli pierwsze miejsce w mitologicznym konkursie międzyszkolnym dla klas piątych „Spotkanie na Olimpie” w SP21.
Drużyna w składzie: Magdalena Brożek, Patrycja Bręczewska i Zuzanna Wojdecka z klasy 5a świetnie zaprezentowały naszą szkołę.
Najpierw najlepiej poradziły sobie z testem z wiedzy o mitach greckich i nie popełniły przy tym żadnego błędu. Następnym zadaniem była prezentacja wybranej postaci mitologicznej. Dziewczynki wybrały boginię mądrości – Atenę, której towarzyszyli Herakles i Perseusz, mityczni herosi. Atrybut Ateny, czyli sowa – symbol mądrości, przyniósł tego dnia  naszym uczennicom szczęście. Gratulujemy!

Mistrzyni pióra

Magdalena Brożek z klasy 5a została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.Najlepiej z naszej szkoły napisała etap szkolny, potem świetnie poradziła sobie na rejonowym, a następnie zdobyła 34 na 40 pkt. na etapie wojewódzkim. W tym roku po raz pierwszy mogli startować z tym konkursie uczniowie klas 5, zatem Magda znalazła się w gronie dzieci o rok starszych. Tym bardziej gratulujemy.  

konkurswojewodzkijpolski4.17

 

Zdobyliśmy I miejsce w konkursie historycznym

24 marca nasza trzyosobowa drużyna w składzie : Magdalena Brożek z 5a,Pola Maciejewska  i Emilia Mroczek z 6b wywalczyła I miejsce i tytuł laureata w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym „60 punktów na szóstkę” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 20 w Poznaniu.

 

Wśród 26 zespołów z poznańskich podstawówek nasze dziewczyny doskonale poradziły sobie z historycznym tekstem źródłowym dotyczącym herbu oraz z konstrukcją mapy myśli na temat zastosowań „pyry” . Gratulacje!  

"Co wiem o swoim mieście?"

27 lutego 2017 r. o godz. 11.00 w naszej szkole odbył się
VI Międzyszkolny Zespołowy Konkurs Wiedzy o Poznaniu „Co wiem o swoim mieście?”.
W konkursie wzięły udział 3 osobowe reprezentacje klas III z poznańskich szkół.


W konkursie wzięły udział reprezentacje uczniów następujących szkół: Szkoły Podstawowej nr 1, 3, 6, 25, 54, 79 i 89.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 25
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy zwycięstwa.

Organizatorzy: J. Cicha – Chmielina, M. Skobierska

 

Z Matematyką za pan brat!

Miło Nam poinformować, że Jagoda Baczkun, uczennica klasy 6a została finalistką XVIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego objętego honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Daria Reńska