W dniu 13 marca na poznańskiej Malcie odbyły się drużynowe biegi w ramach Mistrzostw Miasta Poznania oraz Memoriał Bronisława Szwarca. W rywalizacji przystąpiły zarówno szkoły poznańskie i powiatowe. Reprezentacja naszej szkoły składała się 13 zawodników:
1. Lena Rolska
2. Oliwia Skweres
3. Amelia Marciniak
4. Filip Świtała
5. Filip Brandys
6. Mateusz Rolski
7. Marcin Karwasz
8. Michał Karwasz
9. Filip Kycler
10. Mateusz Piernikowski
11. Kacper Drop
12. Aleksander Brzycki
13. Wiktor Schoepe

Świetnie spisała się uczennica klasy 3A Lena Rolska, która wygrała Memoriał Bronisława Szwarca pokonując starsze o rok koleżanki z innych szkół. Bardzo dobrze wypadł też Filip Kycler zajmując w swojej kategorii wiekowej 3 miejsce. Pozostali zawodnicy pokazali się również z dobrej strony kończąc swoje biegi na punktowanych
miejscach. Wszyscy startujący uczniowie są uczestnikami programu „Animator Sportu Szkolnego” rozwijając swoje pasje unihokejowe, a które nie przeszkadzają w osiąganiu sukcesów na innym polu sportowym. Umiejętność szybkiego biegania to także cecha dobrego adepta unihokeja. Podsumowując te wydarzenie sportowe, można jednoznacznie określić ,iż były one bardzo udane dla naszej szkoły z” wisienką na torcie” wygranej Leny Rolskiej w powiecie Poznańskim w roczniku 2011/2012.

Sebastian Pięta