Świąteczny konkurs recytatorski

W poniedziałek 16.12 odbył się, jak co roku przed świętami konkurs recytatorski. Uczniowie mogli wybrać wiersz o tematyce zimowej lub świątecznej. Wszyscy uczestnicy byli dobrze przygotowani i pięknie zaprezentowali przygotowane wiersze. W związku z tym na wszystkich czekały nagrody.

konkursrecytatorski12.19

Spotkanie ze sztuką - praca choreografa

Gościem kolejnych Spotkań ze Sztuką, które odbyły się 16.12 była pani Daria Mesjasz pracująca w Szkole Baletowej w Poznaniu. Uczestnikami byli uczniowie klasy 1 b i 3 b, a tematem była choreografia. Prowadząca wykorzystując uczniów przygotowała choreografie do utworu muzycznego, przeprowadziła casting na solistów. Część z dzieci przygotowała ruch sceniczny, aby wziąć udział w pokazie mody. Uczniowie mogli sami doświadczyć, jak odpowiedzialna i trudna jest praca choreografa.

Słodkie Czary Mary

9 grudnia uczniowie klasy 4a mieli okazję poczuć atmosferę świąteczną. Podczas warsztatów bożonarodzeniowych w Manufakturze Słodkie Czary Mary. Zabawa była super, a lizaki wyszły przepyszne.

4a12.19 1

4a12.19 2     4a12.19 3

Z kwiatami za pan brat

Podczas 2 spotkania z tego cyklu, które odbyło się 10 grudnia 2019 r, uczniowie klasy 2a poznali niezwykłe kwiaty zimowe, zarówno te występujące w Polsce jak i te egzotyczne.

Dźwiękowe pocztówki z Europy "Swojscy Sąsiedzi"

bbjskx

Tym razem w podróży po Europie  odwiedziliśmy Czechy. Podczas koncertu dowiedzieliśmy się : Gdzie mieszka Krecik? Jakie góry dzielą z nami Czechy? Kim był dobry wojak Szwejk, a czym jest zmarzlina? Poznaliśmy swoich południowych sąsiadów, ich tradycje, zwyczaje i język tak niewiele różniący się od naszego, wykonując różne zadania   muzyczne.

Kostka mydła dla dzieci z Afryki

Do piątku 6.12 w klasie 3 b trwała zbiórka kostek mydła dla dzieci z Afryki. Uczniowie przynieśli imponującą ilość mydła. W przyszłym tygodniu zostaną one  przekazane organizatorowi zbiórki.

mydlo12.19

Mikołajki w klasach trzecich

W ramach Mikołajkowego prezentu uczniowie klas trzecich w czwartek 5.12 i w piątek 6.12 uczestniczyli w Międzynarodowym Festiwalu Filmów Ale Kino. W czwartek uczniowie obejrzeli przepiękny film produkcji estońskiej Magiczne święta Ewy. Po projekcji gościem festiwalu była odtwórczyni głównej roli, która chętnie odpowiadała na pytania dzieci. W piątek obejrzeliśmy film norweski Kacper i Emma szukają skarbu. Tym razem uczniowie mogli zadawać pytania reżyserowi filmu. Obydwa filmy zapadną uczniom na długo w pamięci.

mikolajkiklasytrzecie12.19

W tym roku uczniom klasy 3 b Mikołaj oprócz notesów przyniósł puzzle zrobione ze zdjęć dzieci. Zabawa była super.

mikolajki3b11.19 1

mikolajki3b11.19 2

Festiwal "Ale Kino"

3 grudnia 2019 r. uczniowie klasy 2 a w ramach festiwalu „Ale kino! Obejrzeli film przygodowy „Kacper i Emma szukają skarbu” , w którym bohaterowie podczas wakacji nad morzem odkrywają sekrety tajemniczej skrzyni.

2aalekino12.19 1

2aalekino12.19 2

Puzzlomania

W poniedziałek 25.11.19r. odbył się konkurs klas I-III Puzzlomania czyli układanie puzzli na czas.Wzięły w nim udział 3 osobowe  reprezentacje klas: Ia,Ib,IIa,IIb,IIIa,IIIb.

Na poziomie klas I zwyciężyła reprezentacja klasy Ib.

Na poziomie klas II  zwyciężyła reprezentacja klasy IIb.

Na poziomie klas III  zwyciężyła reprezentacja klasy IIIa.

Reprezentacja klasy IIIa zwyciężyła po raz trzeci i zdobyła tytuł Super Mistrza .

Wszystkim uczestnikom - Dziękujemy, a zwycięzcom – Gratulujemy!!!

Ewa Łastowiecka, Beata Sajnaj

Wywiad z pracownikami szkoły

W ramach projektu edukacyjnego uczniowie klasy 3 b ułożyli pytania do pracowników szkoły, aby ich lepiej poznać. W poniedziałek 25.11 na spotkanie została zaproszona pani dyrektor, p. E. Krzysztoń , p. G. Bienkiewicz i panie uczące w klasach młodszych. Uczniowie klas II i III zadawali pytania gościom i uważnie,  z zaciekawieniem słuchali odpowiedzi. Na koniec goście zostali nagrodzeni wielkimi brawami, a także bukiecikami goździków.

wywiadzpracownikami11.19 3

wywiadzpracownikami11.19 1       wywiadzpracownikami11.19 2

"Doktor Dolittle" na scenie teatralnej

02 grudnia 2019 r. uczniowie klasy 2 a uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Sztuka była podsumowaniem wspólnego czytania lektury w klasie. Piękna scenografia i zabawne sceny  sprawiły, że oglądało się ją z wielkim zadowoleniem i humorem.

teatr2a12.19 1

teatr2a12.19 2

 

Z kwiatami za pan brat

26 listopada 2019 r. uczniowie klasy 2 a poznali kwiaty jesienne w ramach programu realizowanego przez Gildę Rolno- Ogrodniczą .

kwiaty12.19 1

kwiaty12.19 2

Spotkanie z dyrygentem

W piątek 29.11 klasy 1 b i 3 b wzięły udział w kolejnym Spotkaniu ze Sztuką. Tym razem naszym gościem był dyrygent pan Michał Śmiechowicz. Uczniowie podczas spotkania dowiedzieli się co to jest auftag, batuta, czy partytura. Sami próbowali swoich sił jako dyrygenci. Zabawa z muzyką była wspaniała.

Ciekawe zajęcia w klasie 3b

Pod koniec listopada uczniowie mieli okazję poznać postać H. Sienkiewicza. Podczas zajęć słuchali fragmentów powieści W pustyni i w puszczy i na zajęciach technicznych szyli jednego z bohaterów czyli słonia. Oto co nam wyszło...

 

3b12.19 1

3b12.19 2

3b12.19 3

Warsztaty czytelnicze

Dzisiaj w klasach 2b, 3a i 3b odbyły się warsztaty czytelnicze. Prowadził je pan Marcin Głowiński z Wydawnictwa Zakamarki, wydającego szwedzką literaturę dla dzieci. Zajęcia dotyczyły cyklu książek pt. „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. W czasie spotkania uczniowie przypomnieli sobie proces powstawania książki, wysłuchali fragmentów pierwszej części cyklu pt. „Tajemnica diamentów”, a na koniec rozwiązywali zagadki detektywistyczne. Okazało się, że dzieci przeczytały wiele książek z prezentowanej serii i wykazały się dużą wiedzą na ich temat. Zajęcia były ciekawe, a uczniowie zaangażowani.

Panu Marcinowi za prowadzenie, a uczniom za udział w warsztatach serdecznie dziękuje pani Lucyna Wasiłek - wychowawczyni klasy 2b.

warsztatyczytelnicze11.19 1

warsztatyczytelnicze11.19 2

warsztatyczytelnicze12.19 2    warsztatyczytelnicze12.19 1